Son Yazılar

<strong>2023 Yılı Akülü Tekerlekli Sandalye Fiyatları</strong> Engelli Bakım Evine Yerleşme Şartları Nelerdir? <strong>İşitme Kaybınıza İşitme Merkezlerinde Çare Bulabilirsiniz!</strong> Wollex W807 – Hafif Akülü Tekerlekli Sandalye Engelsiz tuvalet çözümlerinde akla ziyan durumlar Akülü Tekerlekli Sandalyeler Engelliler Haber Sitesi: Akıllı Koltuk Değnekleri Suadiye’de Güvenilir ve Uzman Erkek Kuaförü: Gent’s İstanbul Urfabir Haber Ajansı Güncel Urfa Haberleri: Baraj

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya, engelli ve kalıcı hastalığı olan seçmenlerin, giriş katlarında oy kullanabilmeleri için gerekli sınıflandırma çalışmalarının yapılması gerektiğini belirtti.

Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 12 Haziran’daki genel seçimlerde, bedensel engelli veya hasta birçok seçmenin oy kullanabilmek için binaların üst katlarına sedye ve tekerlekli sandalyeyle yahut yakınlarının sırtında taşındığını ifade etti.

Türkiye nüfusunun yüzde 12’sinin engelli olduğunu dile getiren Kaya, engellilerin önemli bir seçmen sayısına karşılık geldiğini vurguladı.

Kaya, ‘Bu durum dikkate alınmadığı için seçimlerde zorluklar yaşandı. Önümüzdeki seçimlerde, engelli ve kalıcı hastalığı olan seçmenlerin giriş katlarında oy kullanabilmeleri için gerekli sınıflandırma çalışmaları yapılmalıdır. İktidar bütün seçmenlerin rahatlıkla seçme hakkını kullanabilmeleri, demokratik tercihlerini yapabilmeleri için gerekli tedbirleri
Yeni Şafak