Son Yazılar

Hasta Yatağı İncelemesi: Sağlık ve Konforun Mükemmel Bir Birleşimi Profesyonel Seviyede Teknik Otomotiv Hizmetleri Türkiye’nin En İyi Tıbbi Cihaz Aksesuar Yedek Parça Firması – Hasmed Medikal En Kolay Araç Nasıl Kiralanır? Müzikle Hayatı Dolu Dolu Yaşayın Dünya’nın en hafif akülü tekerlekli sandalyesi: Wollex W807 Engelli bir insanın ne tür sorunları olabilir? Duygusal yaklaşımları nedir? Tekerlekli sandalye kullanırken dikkat edilmesi gerekenler Akülü Tekerlekli Sandalyelerde Kalite Ve Konfor Önemlidir! Dil ve Konuşma Terapisi Nasıl Yapılır?

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya, engelli ve kalıcı hastalığı olan seçmenlerin, giriş katlarında oy kullanabilmeleri için gerekli sınıflandırma çalışmalarının yapılması gerektiğini belirtti.

Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 12 Haziran’daki genel seçimlerde, bedensel engelli veya hasta birçok seçmenin oy kullanabilmek için binaların üst katlarına sedye ve tekerlekli sandalyeyle yahut yakınlarının sırtında taşındığını ifade etti.

Türkiye nüfusunun yüzde 12’sinin engelli olduğunu dile getiren Kaya, engellilerin önemli bir seçmen sayısına karşılık geldiğini vurguladı.

Kaya, ‘Bu durum dikkate alınmadığı için seçimlerde zorluklar yaşandı. Önümüzdeki seçimlerde, engelli ve kalıcı hastalığı olan seçmenlerin giriş katlarında oy kullanabilmeleri için gerekli sınıflandırma çalışmaları yapılmalıdır. İktidar bütün seçmenlerin rahatlıkla seçme hakkını kullanabilmeleri, demokratik tercihlerini yapabilmeleri için gerekli tedbirleri
Yeni Şafak