Son Yazılar

Duymer ile Engelsiz Bir Hayat: İşitme Kaybına Son! Dil ve Konuşma Terapisi Nasıl Yapılır? <strong>2023 Yılı Akülü Tekerlekli Sandalye Fiyatları</strong> Engelli Bakım Evine Yerleşme Şartları Nelerdir? <strong>İşitme Kaybınıza İşitme Merkezlerinde Çare Bulabilirsiniz!</strong> Wollex W807 – Hafif Akülü Tekerlekli Sandalye Engelsiz tuvalet çözümlerinde akla ziyan durumlar Akülü Tekerlekli Sandalyeler Engelliler Haber Sitesi: Akıllı Koltuk Değnekleri Suadiye’de Güvenilir ve Uzman Erkek Kuaförü: Gent’s İstanbul

Sinop İl Emniyet Müdürlüğünce düzenlenen” Huzur Toplantı”sına. Emekli öğretmen Nejdet Kanal’ın sözleri damga vurdu!

Sinop İl Emniyet Müdürlüğünce düzenlenen” Huzur Toplantı”sına. Emekli öğretmen Nejdet Kanal’ın sözleri damga vurdu!

Toplantı sonrası söz alan Nejdet KANAL özürlülerle ilgili ildeki karmaşık ortam ve yapılma sı gerekenler hakkında bilgi vererek adeta sessiz insanlar olan özürlülerin sesi oldu.

Beden Eğitimi Öğretmenleri Derneği Başkanı ve Yelken Kulübü yönetim kurulu üyesi de olan Nejdet Kanal  “Öncelikle engelli bir oğlu bulunduğunu ifade ederek konuşan Kanal daha sonra şunları söyledi “Şehir içi trafiğinde hızlı hareket eden motorlu araçların ve engelli araçların kaldırımlara çıkış noktalarının önüne parkeden araçlarla kapatılmasının önlenmesine dair önlem alınmalıdır.  İlimiz en önemli sorunu trafik, 1.sıradadır. Şehir içi otopark yeri yeterli olmaması nedeniyle araçların kaldırıma park edilmesi, yolun iki yanına da park yapılması neticesi yayaları trafik akışında yolun ortasına itmektedir. Bu durum insanları bilinçsin olarak trafik kurallarına uymamağa sevketmektedır.

Sorun çözülmesinde 1.derecede Mahalli Yönetimler, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisinin alacakları önlemler sayesinde kesin netice sağlanacaktır.

Esnaf kuruluşları; alış-veriş kolaylığı nedeniyle, araçların park izini olmasını istemekte örgütlü olmaları dolayısıyla yasa uygulayıcıları mahalli yönetimler ve emniyet görevlileri ekonomik rant kaygısı nedeniyle görev yapmada zorlanmamalıdırlar.

Kaldırım olmayan alanda da park nedeniyle yürüyemeyen yaya, gerçek bir kaosa dönen şehir içi Trafiğinden en çok rahatsız olan, sorunu kendi arasında şiddetli konuşan, tartışan ama orantısı esnaf kuruluşları gibi sorulması, rica veya şikâyet şeklinde yapamayan en az 10 bin kişilik bir kitleyi temsil etmektedir.

Sessiz yaşamda zaman zaman görev yapmaya çalışan fakat oluşan kaostan emniyet görevlileri ile çatışan mağdurlar olduğuna da şahit oluyoruz. İdareciler bunu iyi değerlendir melidirler. Kişilerin yazılı şikâyetleri dikkate alınıp, uygulanmalıdır.

Öte yandan N.Kanalın oğlu ENGELLİ Önder KANAL “Engelli geçiş rampasına yasadışı araç park edilmesine göz yumulmamalı, bu araçlara gereken ceza kesilmelidir. Aksi takdirde ceza uygulaması yapmayan yetkili emniyet memuru hakkında suç duyurusunda bulunacağını ifade etti.

HABER:HAMDİ GÖKÇEN

sinopengelleriasma.com

Bir cevap yazın