Son Yazılar

Hasta Yatağı İncelemesi: Sağlık ve Konforun Mükemmel Bir Birleşimi Profesyonel Seviyede Teknik Otomotiv Hizmetleri Türkiye’nin En İyi Tıbbi Cihaz Aksesuar Yedek Parça Firması – Hasmed Medikal En Kolay Araç Nasıl Kiralanır? Müzikle Hayatı Dolu Dolu Yaşayın Dünya’nın en hafif akülü tekerlekli sandalyesi: Wollex W807 Engelli bir insanın ne tür sorunları olabilir? Duygusal yaklaşımları nedir? Tekerlekli sandalye kullanırken dikkat edilmesi gerekenler Akülü Tekerlekli Sandalyelerde Kalite Ve Konfor Önemlidir! Dil ve Konuşma Terapisi Nasıl Yapılır?

Engel asla zorluk tanımıyor Hatice Can’ da herkese örnek olan azmiyle bunu başardı.

Geçirdiği hastalık nedeniyle görme yetisini kaybeden Hatice Can, televizyon ve radyodan dinlediği Kur’an-ı Kerim’i, görme engellilere özel açılan kursla okumayı öğrendi.

İçindeki Kur’an aşkının kendisini hafızlığa yönelttiğini söyleyen Can, “Braille alfabesiyle Kur’an okumaya geçtim. Daha sonra kursları hiç bırakmadım, 13 yılda hafız oldum” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca yapılan Hafızlık Tespit Sınavı’nda başarılı olan Can’a İl Müftüsü Enver Türkmen, Braille alfabesiyle hazırlanan 6 ciltlik Kur’an-ı Kerim hediye etti.

“Kur’an’ın nuru, gören gözüm oldu”

Hafızlık öğrencileriyle tanıştıktan sonra gayretinin daha da artığına ifade eden Can, şöyle konuştu:

“Hafızlık eğitim sürecinde anemi, babamı ve abimi kaybettim. Kardeşim eğitimim yarım kalmasın diye bana vefat haberlerini bile vermedi. Bu yüzden ailemin cenazelerine katılamadım. Görme engelli olmam beni hiçbir zaman yıldırmadı. Kur’an aşkı tüm engellerimi unutturdu. Kur’an-ı Kerim’in nuru, gören gözüm oldu.”