Görme engellilere mozaik kursu

Görme engellilere mozaik kursu

Görme engellilere mozaik kursu

Görme Engelliler, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Akınal Gençlik ve Rehabilitasyon Merkezi’nde mozaik yapmayı öğreniyorlar.

Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği’ne bağlı 5 görme engelli, Akınal Rehabilitasyon Merkezinde verilen mozaik kursunda, mozaik sanatını ve yapımını öğreniyorlar.

GÖRBİR Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Aysel, “Büyükşehir Belediyemizle gerçekleştirdiğimiz bu sosyal proje ile görme engelli arkadaşlarımızın aktif ve üretken birer birey olarak toplumun içinde yerlerini almalarını amaçlıyoruz. Haftada 2 gün, 5 arkadaşımızın katılımları ile gerçekleştireceğimiz bu çalışma aslında bir başlangıç. İlk etapta 5 arkadaşımızın alacakları mozaik kursunun ardından bu sayıyı arttırmayı planlıyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Daire Başkanı Muhtar Akyol da,  “Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği ile ortaklaşa düzenlediğimiz bu eğitim programı Büyükşehir Belediyesi tarafından engelli vatandaşlarımız için gerçekleştirilen birçok projenin devamı niteliğinde. Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şubesi ile düzenli  olarak  gerçekleştirdiğimiz meslek kursları çalışmasına ilave olarak Görme Engelli arkadaşlarımız için düzenlediğimiz eğitim programı ile başarmak ve üretmek için hiçbir engel olmadığını anlatmak istiyoruz”  diye konuştu.

Bir cevap yazın