Grafiker Engelliler Sertifikalarını Aldı

19 Mayıs İşitme Engelliler Derneği ve İŞ-KUR işbirliği ile düzenlenen Grafik Tasarım kursunu bitiren 20 işitme engelliler düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Engellilerin mesleki rehabilitasyonu kapsamında İŞ-KUR ve Samsun 19 Mayıs İşitme Engelliler Derneği işbirliğiyle düzenlenen Grafik Tasarım Kursu sona erdi. Altı ay sonunda sertifika almaya hak kazanan 20 işitme engelli kursiyere sertifikaları dernek binasında düzenlenen törenle verildi. Törende bir konuşma yapan dernek yönetim kurulu üyesi Nadide Olcay Olpak, kursun düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Nadide Olcay Olpak, “Dünya seslerine kulakları kapalı olan engellilerimizin zihinsel odaklanmasını sağlamak yöntemiyle mesleki rehabilitasyonlarında başarılı olabileceğinin en güzel ispatını gösterdik. 20 işitme engellimiz altı ay boyunca üstün bir başarı göstererek grafiker olduklarını gösterdiler. İmkansızlıklar içerisinde bulunan derneğimiz engellilerimize büyük hizmetler üretirken büyük imkanları bünyesinde barındıran belediyelerimizden bizim yaptığımızdan daha az bile olsa bir şeyler bekliyoruz” dedi.

Törene İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Şube Müdürü Erdinç Yüceer, Eğitim Şube Müdürü Selahattin Yavuz, Valilik Engelliler Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Mehmet Huntürk, Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları, İŞ-KUR Müdür Yardımcısı Hasan Kılıçaslan ve Karadeniz Engelliler Federasyonu Genel Sekreteri Davut Gökmen katıldı ve engelliler katıldı.

Haber Fx

Bir cevap yazın