İnternette Çok Tıklanmanın Anahtarı

Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Yaşam, hayat, tarz ve düşünceler nasıl zaman içerisinde değişiyorsa ticaret hayatı da aynı şekilde değişiyor. Bir zamanlar ticaret hayatı bedestenler de akarken, sonrasında alış veriş merkezlerinde devam etmiş şimdi ise internet üzerinden devam ediyor. Ticaretin ve iş yaşamının yeni alanı olan internette gerçek hayattakinin aksine daha kısa zamanda daha çok kazanmak mümkün.

Rekabetin küresel ekonomi nedeniyle her geçen gün zorlaştığı çağımızda bu fikir kulağa ütopik gelse de aslında Adwords ile mümkün. Adwords Google’nin arama motorlarına reklam veren özel bir sistemidir. Bu sistem de kullanıcılar gerekli parametreleri doğru bir şekilde girerek hem Google’nin hem de internet kullanıcılarının dikkatini çekmeye çalışır. Farklı enstrümanların uyumlu bir şekilde kullanılması gerektiği için de Google reklam ajansı firmalarından destek almak gerekir.

Google reklam ajansı klasik pazarlama ve satış düşüncesiyle birlikte Google gibi düşünür ve ona göre hareket eder. Yani Google’nin hangi tür siteleri daha hızlı indexlediği, hangi kelimelere önem verdiği, ne tür site tasarımlarına ilgi gösterdiği gibi önemli konulara göre çalışmalarını şekillendirir.

Bu sayede de siteniz daha kısa zamanda Google tarafında tanınır ve Google tarafından tanındığı için de daha çok ziyaretçi alır. Google reklam ajansı sitenizi sürekli yeniler ve günceller, içerik üretir, siteyi zenginleştirir, tıklanma sayısını arttırır ve diğer arama motorlarına göre de değişiklikler yaparak sadece Google değil Yahoo, Yandex, Bing gibi sitelerde de ilk sıralara çıkmasını sağlar.

Bizi Destekleyenler: evden eve nakliyat