Son Yazılar

Hasta Yatağı İncelemesi: Sağlık ve Konforun Mükemmel Bir Birleşimi Profesyonel Seviyede Teknik Otomotiv Hizmetleri Türkiye’nin En İyi Tıbbi Cihaz Aksesuar Yedek Parça Firması – Hasmed Medikal En Kolay Araç Nasıl Kiralanır? Müzikle Hayatı Dolu Dolu Yaşayın Dünya’nın en hafif akülü tekerlekli sandalyesi: Wollex W807 Engelli bir insanın ne tür sorunları olabilir? Duygusal yaklaşımları nedir? Tekerlekli sandalye kullanırken dikkat edilmesi gerekenler Akülü Tekerlekli Sandalyelerde Kalite Ve Konfor Önemlidir! Dil ve Konuşma Terapisi Nasıl Yapılır?

Ülkemiz cumhurbaşkanlığı seçimine adım adım yaklaşırken bu süreç içerisinde ekonomi ve piyasalarda da hareketlilik başladı. Gerek yurt içi gerekse de yurt dışında gelen ekonomiyle ilgili haberler son günlerde borsanın düşmesine altın, Euro ve doların yükselmesine neden oldu. Borsa için olumsuz gelişmelere neden olan yurt içi ve yurt dışı gelişmelere bir yenisi daha eklendi.

Gıda sektöründen Türkiye’nin dev firmalarından olan ve bugüne kadar hazır yemek sektörüyle ilgili üretimler yapan Tukaş satıldı. Daha çok salça üretimi üzerinde yoğunlaşan Tukaş aslında OYAK holdinge bağlı bir kuruluş olarak hizmet veriyordu. Salça sektöründe de ülkede büyük bir pazara payına sahip olan firma yaptığı açıklama ile ekonomi haberleriarasında yerini alırken yine bir Türk firmasına satıldığını açıkladı.

Kamuoyunu Aydınlatma Platformuna yapılan açıklamayla Tukaş hisselerinin % 81,54’lük kısmı Okullu Gıda Maddeleri Ltd. şirketine satılması konuşunda anlaşmaya varıldı. Tukaş yönetim kurulunun hisselerin satılması konusunda karşılıklı olarak anlaşmaları güncel ekonomi haberleri arasında dikkat çekerken SPK’nın satışı onaylanmasının ardından resmen Okullu gıdaya satılmış olacak.

OYAK holding daha önce de kendisine bağlı olan işletmeleri elden çıkarırken Tukaş’ın satılmasının ardından faaliyet alanı iyice azaldı. Orduya bağlı olarak hizmet verdiği bilinen OYAK holding geçtiğimiz yıllarda da kendisine bağlı olan Oyak Bankı dünyaca ünlü bir başka bankaya ING Banka satmıştı. SPK’nın bu satışa izin vermesinin ardından yaşana gelişmeleri ve diğer ekonomi haberlerini Tacir web sitesinden öğrenebilirsiniz.