İşitme Engelli Ressam Görenleri Şaşırtıyor

İşitme Engelli Ressam Görenleri Şaşırtıyor

İşitme Engelli Ressam Görenleri Şaşırtıyor

6 aylık iken ateşli hastalık yüzünden işitme yeteneğini kaybeden ve buna bağlı olarak da konuşamayan Erzincanlı Uğur Gündüz (25), kendisini resim çizerek ifade ediyor.

Yavuz Gündüz’ ün (48) iki çocuğundan biri olan Uğur Gündüz, yaptığı resimlerle görenleri kendisine hayran bırakıyor. İlkokulu Erzincan 13 Şubat İlköğretim Okulu’nda okuyan Gündüz, orta öğretimini Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde tamamladı. Buradaki eğitimini tamamlayan Uğur Gündüz, girdiği üniversite sınavında Eskişehir İşitme Entegre Yüksel Okulu’nu kazandı. Gündüz, kayıt yaptırdığı okulda bir hafta eğitim aldıktan sonra buradaki eğitimin kendisine basit geldiğini düşünerek okuldaki kaydını dondurup ailesinin yanına Erzincan’a geri döndü. Gündüz şimdi, Erzincan’da kendisini geliştirmek için sürekli resim ile uğraşıyor.

Baba Yavuz Gündüz, oğlunun 6 aylıkken ateşli hastalık geçirdiğini ifade ederek, “Bu ateşli hastalık menenjite çevirdi. Hastalıktan sonra öğretim seviyesine gelince 13 Şubat İlköğretim Okulu’nda eğitimini tamamlayıp Erzincan Güzel Sanatlar Lisesi’ni kazandı. Güzel sanatlar lisesini tamamladıktan sonra Eskişehir İşitme Entegre Yüksek Okulu’nu kazandı. Burada da okulun verdiği eğitim Uğur’a basit geldiği için bir hafta kaldıktan sonra buradan ayrılmak zorunda kaldı. Daha sonra Erzincan’a geldi. Bu yeteneğini geliştirmek ve konuşmasını kompozisyona dökmek için kendisini resme adapte ediyor. Resimde kendisini kabullendirmek için kendini resimlere veriyor.” dedi.

Haber50

Bir cevap yazın