Son Yazılar

<strong>2023 Yılı Akülü Tekerlekli Sandalye Fiyatları</strong> Engelli Bakım Evine Yerleşme Şartları Nelerdir? <strong>İşitme Kaybınıza İşitme Merkezlerinde Çare Bulabilirsiniz!</strong> Wollex W807 – Hafif Akülü Tekerlekli Sandalye Engelsiz tuvalet çözümlerinde akla ziyan durumlar Akülü Tekerlekli Sandalyeler Engelliler Haber Sitesi: Akıllı Koltuk Değnekleri Suadiye’de Güvenilir ve Uzman Erkek Kuaförü: Gent’s İstanbul Urfabir Haber Ajansı Güncel Urfa Haberleri: Baraj

Bu yıl ilk defa düzenlenecek ÖMSS öncesinde Sivas Halk Eğitim Merkezi tarafından ücretsiz olarak kurs açıldı. Kızılırmak İlköğretim Okulu’nda açılan kursta 28 işitme engelli öğrenciye Buruciye İşitme Engeliler İlköğretim Okulu sınıf öğretmenleri tarafından haftada 6 gün, 17.00-19.00 saatleri arasında işaret diliyle ücretsiz kurs veriliyor. Kursta, işitme engellilere Türkçe ve matematik başta olmak üzere coğrafya, tarih, vatandaşlık ve genel kültür konuları işaret diliyle anlatılıyor.

İşitme engelliler sınıf öğretmeni Hüseyin Altınsoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu yıl ilk defa düzenlenecek ÖMSS’ye Sivas’taki engellileri hazırlamak amacıyla Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan kursta işitme engellilere işaret diliyle ders anlattıklarını belirtti.

Halk Eğitim Merkezi tarafından bu yıl ilk defa yapılacak özürlü memur seçme sınavına engellileri hazırlamak amacıyla kursun açıldığını anlatan Altınsoy, “29 Nisan’da yapılacak Özürlü Memur Seçme Sınavı’na bu işitme engellileri hazırlıyoruz. Türkçe, matematik, coğrafya, tarih, vatandaşlık ve genel kültür konularında işitme engellileri sınava hazırlıyoruz. Kursumuz 19 Mart’ta açıldı. Haftada 6 gün 17.00 ile 19.00 saatleri arasında kursumuz devam ediyor. Hem biz hem işitme engelliler hem de işitme engellilerin aileleri kursun açılmasından ve kurstan çok memnunlar. Bu kursların devamını diliyorum.”

Haberler