Son Yazılar

Hasta Yatağı İncelemesi: Sağlık ve Konforun Mükemmel Bir Birleşimi Profesyonel Seviyede Teknik Otomotiv Hizmetleri Türkiye’nin En İyi Tıbbi Cihaz Aksesuar Yedek Parça Firması – Hasmed Medikal En Kolay Araç Nasıl Kiralanır? Müzikle Hayatı Dolu Dolu Yaşayın Dünya’nın en hafif akülü tekerlekli sandalyesi: Wollex W807 Engelli bir insanın ne tür sorunları olabilir? Duygusal yaklaşımları nedir? Tekerlekli sandalye kullanırken dikkat edilmesi gerekenler Akülü Tekerlekli Sandalyelerde Kalite Ve Konfor Önemlidir! Dil ve Konuşma Terapisi Nasıl Yapılır?

Bu yıl ilk defa düzenlenecek ÖMSS öncesinde Sivas Halk Eğitim Merkezi tarafından ücretsiz olarak kurs açıldı. Kızılırmak İlköğretim Okulu’nda açılan kursta 28 işitme engelli öğrenciye Buruciye İşitme Engeliler İlköğretim Okulu sınıf öğretmenleri tarafından haftada 6 gün, 17.00-19.00 saatleri arasında işaret diliyle ücretsiz kurs veriliyor. Kursta, işitme engellilere Türkçe ve matematik başta olmak üzere coğrafya, tarih, vatandaşlık ve genel kültür konuları işaret diliyle anlatılıyor.

İşitme engelliler sınıf öğretmeni Hüseyin Altınsoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu yıl ilk defa düzenlenecek ÖMSS’ye Sivas’taki engellileri hazırlamak amacıyla Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan kursta işitme engellilere işaret diliyle ders anlattıklarını belirtti.

Halk Eğitim Merkezi tarafından bu yıl ilk defa yapılacak özürlü memur seçme sınavına engellileri hazırlamak amacıyla kursun açıldığını anlatan Altınsoy, “29 Nisan’da yapılacak Özürlü Memur Seçme Sınavı’na bu işitme engellileri hazırlıyoruz. Türkçe, matematik, coğrafya, tarih, vatandaşlık ve genel kültür konularında işitme engellileri sınava hazırlıyoruz. Kursumuz 19 Mart’ta açıldı. Haftada 6 gün 17.00 ile 19.00 saatleri arasında kursumuz devam ediyor. Hem biz hem işitme engelliler hem de işitme engellilerin aileleri kursun açılmasından ve kurstan çok memnunlar. Bu kursların devamını diliyorum.”

Haberler