İzmir’de engelliler için engeller kalktı

İzmir'de engelliler için engeller kalktı

İzmir’de engelliler için engeller kalktı

Başkan Aziz Kocaoğlu, zaman zaman engelli derneklerini de ziyaret ederek hem sıkıntılarını hem de mutlulukları paylaşıyor

Kentte yaşayan engelli bireylerin her  zaman  yanında olmaya ve destek vermeye çalışan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, zaman zaman engelli derneklerini de ziyaret ederek hem sıkıntılarını hem de mutlulukları paylaşıyor.

Başkan Kocaoğlu, son olarak Bornova’da bulunan Çağdaş Özürlüler  Yaşam  Derneği’ne giderek üyelerle sohbet etti. Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır’un da katıldığı ziyaret sırasında ÇÖYDER Disiplin Kurulu Başkanı Hafize Başer, engellilere yönelik hizmetlerinden ötürü Başkan Kocaoğlu’na teşekkür etti. Hizmet binalarının Başkan Kocaoğlu tarafından yapıldığı söyleyen Hafize Başer, “En büyük mutluluğumuz, sizin sosyal belediyecilik söylemlerinizle eylemlerinizin örtüşmesi. Verdiğiniz sözleri yerine getirmiş olmanız. Bunun için size hangi kelimelerle teşekkür etsek azdır” diye konuştu.

ÇÖYDER Genel Başkanı ve Bornova Barışgücü Spor Kulübü Başkanı Vedat Başer ise, kulübün 1998 yılında engelli bireyleri sporla rehabilite etmek amacıyla kurulduğunu, Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarının kendilerini motive ettiğini söyledi. Tekerlekli Sandalye Basketbol 2. Ligi A Grubu’nda ilk 2 sıraya girerek 1. Lig’e yükselme maçlarına  katılmaya  hak kazandıklarını belirten Başer, Başkan Kocaoğlu’ndan sporcu sandalyesi için de destek istedi.

Kent merkezinde gerçekleştirdikleri fiziki düzenlemeler ve yardımlarla engellilerin yaşam kalitesini artırmak için çalıştıklarını kaydeden Başkan Aziz Kocaoğlu, olanaklar doğrultusunda engelli derneklerinin her zaman yanında yer aldıklarını söyledi. Engellilere yönelik çalışmalar hakkında da bilgi veren Başkan Kocaoğlu, Kent Bilgi Sistemi çerçevesinde bir afet anında kurtarılacak, desteğe ihtiyacı olan 30 bin engelli bireyin yaşadığı evleri tek tek belirlediklerini, isimlerine ve adreslerine rahatlıkla ulaşabildiklerini belirtti.

Engelli vatandaşların ulaşımlarını kolaylaştırmak için engelli rampası projesini hayata geçirdiklerini de hatırlatan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, bozuk olan rampaları yeniden ele alarak planladıkları 1000 adet rampadan 700’ünü tamamladıklarını açıkladı.

ÇÖYDER Genel Başkanı Vedat Başer, Başkan Kocaoğlu ile Bornova Belediye Başkanı Sındır’a kalem armağan ederek dernek üyeleri adına teşekkürlerini sundu.

Bir cevap yazın