Kermesle tekerlekli sandalye

Anadolu Sakatlar Derneği, engelliler yararına yiyecek kermesi düzenledi. Hunat Camisi yanındaki binanın giriş katında ve bahçesinde açılan gıdadan giyime her şey bulunuyor. Kermesten elde edilen gelirle engellilerin, tekerlekli sandalye, koltuk değneği gibi engelleri kaldıran ihtiyaçları karşılanacak.
Anadolu Sakatlar Derneği Genel Başkanı Osman Kılıç, hayırseverlerin yaptığı ayni yardımlarla engelliler yararına kermes düzenlediklerini söyledi. Engellilerin özgüven kazanmalarının yaşamları açısından büyük önem taşıdığını belirten, “Kayseri merkezli derneğimiz şu an engelli vatandaşlara gönüllü olarak hizmet etmektedir. Engelli vatandaşların toplumsal hayata sağlıklı bir biçimde katılması ve uyum sağlamaları gerektiğine inanıyoruz. Amacımız, engellilerin yaşam azimlerini kaybetmemelerini ve öz güvenlerini kazanmalarını sağlamak” diye konuştu.

Kermeste gıdadan giyime, ayakkabıdan hediyelik eşyalara kadar her türlü eşyayı satışa sunduklarını ifade eden Kılıç , “Hayırseverin aynı yardımlarını kermesle nakde dönüştürüyoruz. Uygun fiyatlarla satışa sunulan ürünlerle engellilerin tekerlekli sandalye, giyecek ihtiyaçlarını karşılayacağız. Dernek üyesi 70 engelli tekerlekli sandalye bekliyor.” şeklinde konuştu.

Amerika merkezli uluslararası bir sosyal yardım vakfı aracılığının kendilerine 200 tekerlekli sandalye göndermeyi taahhüt ettiğini anlatan Kılıç, sandalyelerin yakın zamanda Mersin Limanı’na gönderileceğini, oradan Kayseri’ye getirmek için sponsor arayışı içinde olduklarını kaydetti.

Risale Haber

Bir cevap yazın