Son Yazılar

<strong>İşitme Kaybınıza İşitme Merkezlerinde Çare Bulabilirsiniz!</strong> Wollex W807 – Hafif Akülü Tekerlekli Sandalye Engelsiz tuvalet çözümlerinde akla ziyan durumlar Akülü Tekerlekli Sandalyeler Engelliler Haber Sitesi: Akıllı Koltuk Değnekleri Suadiye’de Güvenilir ve Uzman Erkek Kuaförü: Gent’s İstanbul Urfabir Haber Ajansı Güncel Urfa Haberleri: Baraj Futbolcular için Hayati Derecede Önemli: Koruyucu Maske Nedir? 2022 Ağustos Ayı Evde Bakım Maaşı Yattı mı? Yatan iller Hangileri?

Kırıkkale'de engelliye merdiven engeli!

Kırıkkale’de engelliye merdiven engeli!

Kırıkkale’de iş için geldikleri Sosyal Güvenlik Kurumu’nda merdiven engeliyle karşılaşan engelli vatandaşlar, kurum önünde dakikalarca beklediler…

Engelli derneklerinin sürekli dile getirdiği “engelliler için yaşamı kolaylaştırma” konusunda hiçbir adım atılmaması çeşitli sorunları beraberinde getiriyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu’na bir iş için gelen engelli vatandaş, kurumun merdivenlerinin oluşturduğu engeli aşamadı. Uzun süre  kurum  önünde bekleyen tekerlekli sandalyedeki vatandaş, diğer vatandaşların yardımıyla binaya girebildi.

SGK’nın bu soruna  çözüm  bulması gerektiğini dile getiren vatandaşlar, “Binalar yapılırken her tür estetik ve paylaşım düşünülüyor da birçok kesim tarafından uyarıları yapılan engelli vatandaşların kullanımı için kolaylıklar neden düşünülmüyor? Üstelik burası bütün vatandaşların işlerinin olduğu bir yer. Kamu kuruluşlarının bu konuda daha hassas ve dikkatli olması gerekmez mi? Herkese örnek olmaları gerekmez mi?” dediler.

Bir cevap yazın