Son Yazılar

Engellilerin Hayatını Kolaylaştıran Mobil Uygulamalar Engellilerin İş Bulma Zorlukları Kamu ve Özel Alanlarda Engellilere Uygun Erişim Sorunları Dil Eğitimi Artık Engelsiz: Yenilikçi Uygulama ile Uzaktan Türkçe Öğreterek Para Kazanın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü: Engelsiz Bir Dünya İstiyoruz Engelliler İçin Yapılan İcatlar: Engelleri Aşan Teknolojinin Zaferi Engellilerin Yalnızlık Sorunsalı: İçsel Mücadele ve Toplumsal Katılım Son Bir Söz Haber Sitesi Parol Şurup Metsil Damla
Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Seçimlere Ankara 1. bölge 14. sıradan girecek olan Günerkaya, siyasetle olan tanışmasını, seçilmesi halinde yapacaklarını Milliyet’e anlattı. Günerkaya, “Polis okulunun mülakatını kazanmıştım. 6 Ekim 2008 günü eğitime başlayacakken 4 Ekim günü trafik kazası dönüm noktam oldu” dedi.

Engellilerin Meclis’teki sesi olacağım
“Siyasetle olan dönüm noktam 25 Mart 2009’da Muhsin Yazıcıoğlu’nun helikopter kazasını öğrenmemle başladı” diyen Günerkaya, 2009 yılından bu yana MHP üyesi olduğunu belirtti.
Günerkaya, parlamentoya girmesi durumunda engelli vatandaşlar için çalışmalar yapacağını kaydederek, şunları söyledi:
‘Örnek olacağım’
“Engellilerin en büyük sorunu kendilerini toplumdan soyutlamasıdır. Kazanın ardından aynı süreci ben de yaşadım, atlattım. Meclis’te de engellilerin gerçek sorunlarının gündeme gelmesi gerekiyor. Artık engellinin evde bakım ücretini, ortez ve protez fiyatlarını, medikal ürünlerinin fiyatlarının yüksek oluşunu konuşmamız lazım. Her şeyden önce engellileri toplumla birleşik bir duruma getirmemiz lazım. Devlete memuru alımlarında daha çok yer açmamız lazım.”