Yüzde 70 Görme engelli Özlem TEOG’da derece yaptı

Yüzde 70 görme engeline rağmen okulun başarılı öğrencilerinden olan Fatma Özlem Karaman’ın ikinci TEOG sınavından Türkiye derecesi ile döneceğine inandığını ifade eden Matematik Öğretmeni Tuğçe Damla Dinçer, “Kendisiyle gurur duyuyoruz. Çalışkanlığı, disiplinli davranışları ve diğer pek çok özelliğiyle diğer arkadaşlarına örnek oluyor. Okul olarak onu çok seviyoruz, el üstünde tutuyoruz” dedi.

ada

Fatma Özlem Karaman’ın sıra arkadaşı Fatma Gökçe, “Arkadaşımızın başarısıyla gurur duyuyoruz. Bizim yapamadığımızı yüzde 70 görme engeline rağmen başarmış olması bizi gururlandırıyor. Sıra arkadaşı olarak ben öğretmenimizin verdiği ödevleri sesli okuyarak kendisine yardımcı olmaya çalışıyorum. Çok iyi dinleyerek her şeyi öğrenebiliyor. Bilemediğimiz bazı şeyleri biz ondan öğreniyoruz” diye konuştu.

Kızının başarısının kendilerini gururlandırdığını belirten baba Nuri Karaman “Ancak başarıda öğretmenleri ve arkadaşlarının payı çok büyük. Kendisini okutmak istiyorum. Azmiyle hem bizim hem de çevresinin takdirini toplaması, annesi ve babası olarak bizi de gururlandırıyor” diye konuştu.

Posta