Son Yazılar

Fildişi Tesbihler OKB’nin Tedavisi: İlaçlar ve Psikoterapi Seçenekleri 2024 Mart evde bakım aylıkları ödemeleri ! Engelli Bireylerin Gelecek Endişeleri ve Umutları Engelli Dostu Mekanlar Nasıl Olmalı? Engellilere Uygun Şehir Planlaması: Merdivenli Alanlarda İyileştirmeler Rüyada Tekerlekli Sandalye Görmek Ne Anlama Gelir? Medyum Okşan Şizofreni Belirtileri: Farkındalık ve Destek Ayrık Omurga Hastalığı: Spina Bifida
Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Günümüzde bir haber yazısına ulaşmak oldukça kolaydır. Gazeteler dışında internet sitelerinde yer alan haber yazıları bireylerin ilgisini daha da çok çekmektedir. Arama motorlarından haber oku şeklinde yapılan aramalar sonucu her haber ajansının haber sitesine ulaşmak mümkündür. Böylelikle gazete alındığında tek haber ajansına bağımlı kalınırken internet sayesinden aynı haberi birden çok haber sitesinden okumak mümkün olur.

Günümüzde en çok merak uyandıran haber çeşidi eğlence, yaşam konularıdır. İnsanların birbirleriye olan ilişkilerini baz alan haberler genellikle aile içi şiddeti kapsamaktadır. Okuyucular bu tip haberleri genellikle haber oku şeklinde yapılan aramalar sonucu internet sitesinden okumayı tercih etmektedirler. Çünkü internet sitesinde haber ile ilgili daha detaylı bilgi ve görsel öğeler yer almaktadır.

İnternet uzantıları sadece haber okumakla değil online video izle seçeneğini de bireylere sunmaktadır. Böylelikle geçmiş zamana dayanan haber videoları da izlenebileceği gibi dizi, yarışma, belgesel, film gibi çeşitli seçenekler de izlenebilmektedir. Bireylerin yaşamlarının büyük bir kısmını kapsayan internet günümüzün en büyük ulaşım ve haberleşme aracı olmuştur.