Plaj kantinin kazancıyla engellilere akülü araba alınacak

Plaj kantinin kazancıyla engellilere akülü araba alınacak

Plaj kantinin kazancıyla engellilere akülü araba alınacak

Isparta’nın Yalvaç ilçesinde Kaymakamlık Köylere Hizmet Götürme Birliği’nce işletilen…

Isparta’nın Yalvaç ilçesinde Kaymakamlık Köylere Hizmet Götürme Birliği’nce işletilen Taşevi Plajı’nın kantini Sakatlar Derneği’ne devredildi.

Yalvaç Kaymakamı Nevzat Taşdan, kantinin işletilmesini, geçen yıl Taşevi Muhtarlığı’na teklif ettiklerini, ancak kabul edilmemesi nedeniyle kendilerinin işletmek zorunda kaldıklarını belirtti.

Kantinin işletilmesini bu yıl ise talep üzerine Yalvaç Sakatlar Derneği’nin yapacağını belirten Taşdan, “Engellilerimize destek olmak amacıyla seve seve kantinin işletilmesini engellilere devrettik.” dedi.

Yalvaç Sakatlar Derneği Şube Başkanı Çağlar Özyiğit de Kaymakam Nevzat Taşdan’ın her türlü sorunlarına yardımcı olduğunu belirterek, kantini devredip işletilmesi konusunda kendilerine güvendiği için Kaymakam Taşdan’a minnettar olduklarını ifade etti.

Kantin işletmesinden elde edilen gelirle engellilere akülü araba almayı planladıklarını ifade eden Özyiğit, “Keşke her bedensel engelli arkadaşımızın akülü arabası olsa. Arabası olanlar evden dışarı çıkıp gezip hayata tutunuyor. Değilse eve kapanıp hayata küsüyor. Hastaneye giderken, engelliler merkezine giderken bir başkasına ihtiyaç olmadan gidip gelemiyor. Bir de yardım sever vatandaşlardan ve devlet büyüklerimizden asansörlü araç isteğimiz var.” şeklinde konuştu.

Yalvaç’ta toplam 650 engellinin olduğu, bunların 240’ının bedensel engelli belirtildi

Star Gündem

Bir cevap yazın