Son Yazılar

Hasta Yatağı İncelemesi: Sağlık ve Konforun Mükemmel Bir Birleşimi Profesyonel Seviyede Teknik Otomotiv Hizmetleri Türkiye’nin En İyi Tıbbi Cihaz Aksesuar Yedek Parça Firması – Hasmed Medikal En Kolay Araç Nasıl Kiralanır? Müzikle Hayatı Dolu Dolu Yaşayın Dünya’nın en hafif akülü tekerlekli sandalyesi: Wollex W807 Engelli bir insanın ne tür sorunları olabilir? Duygusal yaklaşımları nedir? Tekerlekli sandalye kullanırken dikkat edilmesi gerekenler Akülü Tekerlekli Sandalyelerde Kalite Ve Konfor Önemlidir! Dil ve Konuşma Terapisi Nasıl Yapılır?

Osmanlı döneminde ilk olarak II. Mahmut’tan itibaren başlamış ve sonrasında ise dönem dönem devam ederek bir devlet kültürü haline gelmeye başlamıştır. Osmanlı’nın son dönemlerinde yaşan sıkıntılar nedeniyle düzenli bir şekilde uygulanmasa da cumhuriyetin ilanıyla birlikte devlet liderlerinin resim ve fotoğrafları devlet dairelerine asılmıştır.

Cumhuriyet tarihinden buna verilebilecek tek örnek ise Atatürk’tür. Osmanlı’nın yıkılmasının ardından yerine kurulan Türkiye Cumhuriyeti modern bir yapıya kavuşmak ve kurumsallaşmak adına Atatürk makam panoları devlet dairelerinin her yerinde kullanılmaya başlanmıştır. Böylece hem devletin bütünlüğü, birliği vurgulanırken kurumlar üzerinden belirli bir düzen ve disiplin getirilmesi amaçlanmıştır.

Kanuni bir zorunluluk ve bir devlet geleneği olan bu kuralın düzenli ve yenilikçi bir şekilde uygulanabilmesi için de Atatürk ürünleri üreten özel işletmeler kurulmuştur. Bu özel işletmelerin başında A tasarım gelmektedir. Her dönem faaliyet gösteren ve başta devlet daireleri olmak üzere diğer özel ve tüzel kuruluşlara da Atatürk ürünleri temin eden bu işletmeler bugün artık yüksek baskı kalitesi, kaliteli ürünlerle uzun yıllar boyunca kullanılabilecek ürünler üretiyor.

Atatürk ürünleri olarak da en çok tercih edilen ürünlerin başında panolar, sözler, bayrak ve Atatürk köşeleri geliyor. Daha çok eğitim merkezlerinde dikkat çekici bir şekilde görülen Atatürk köşeleri özel çelik malzemelerle üretilerek dayanıklı ve uzun ömürlü hale getiriliyor. Hafif yapısı ve estetik görümü sayesinde mekanları güzelleştirirken, uzun yıllar güvenle kullanılabiliyor.