Son Yazılar

<strong>2023 Yılı Akülü Tekerlekli Sandalye Fiyatları</strong> Engelli Bakım Evine Yerleşme Şartları Nelerdir? <strong>İşitme Kaybınıza İşitme Merkezlerinde Çare Bulabilirsiniz!</strong> Wollex W807 – Hafif Akülü Tekerlekli Sandalye Engelsiz tuvalet çözümlerinde akla ziyan durumlar Akülü Tekerlekli Sandalyeler Engelliler Haber Sitesi: Akıllı Koltuk Değnekleri Suadiye’de Güvenilir ve Uzman Erkek Kuaförü: Gent’s İstanbul Urfabir Haber Ajansı Güncel Urfa Haberleri: Baraj

Tacir TV | Güncel Ekonomi Haberleri, Sektörel Tanıtım Videoları Geçtiğimiz günlerde Irak’ın Musul şehrinde bulunan Türk konsolosluğuna bin kişilik örgüt mensuplarıyla baskın yapan IŞİD o günden bu güne konsolosluk çalışanlarını halen alı koymakta. Türk konsolosluğuna yapılan baskın şehirde yaşayan insanlarında buradan kaçmasına ve bölgenin tamamen IŞİD’in eline geçmesine neden olmuştu. Bölgede bulunan petrol kuyuları ve işletmelerine doğru ilerleyen IŞİD dünya da petrolün varil fiyatının artmasına ve ülkemizde de ekonomi ve borsanın yükselmesine neden oldu.

Bölgeye yaşanan sıcak gelişmeleri diğer dünya ülkeleri de takip ederken artan petrol fiyatları ardında ABD bölgeye askeri müdahale yapma kararını da masaya yatırmış durumda. Dünya ekonomisini de etkileyen bu baskın sonucunda NATO’da hareket geçerek Irak hükümeti ile temasa geçmiş ve sorunun biran önce çözülmesi yolunda girişimlerde bulunmuştur.

Türk konsolosluğuna yapılan baskın sonucunda yükselişe geçen altın, Euro ve dolar borsanın da düşmesine neden oldu. Ekonomi haberleri arasında son dakika haberi olarak kendine yer bulan artan döviz değeri ve düşen borsa ekonomide dalgalanmalara neden oldu. Altın son 2 ayın zirvesine çıkarken Euro ve Dolar mart ayından yeniden yükseldi.

Bölgede büyük bir tedirginlik oluşturan IŞİD’in Bağdat’a girmesi durumunda ham petrolün varil fiyatının güncel ekonomi haberler arasında yer alıp 10 – 15 Dolar arasında yükseleceği ön görülüyor. Küresel ekonomi için büyük bir risk oluşturan bu durumun risk analizleri ve değerlendirmelerini Tacir TV üzerinden takip ederek yatırım yapmak isteyenler istedikleri tüm verilere buradan ulaşabilirler.