Son Yazılar

Hasta Yatağı İncelemesi: Sağlık ve Konforun Mükemmel Bir Birleşimi Profesyonel Seviyede Teknik Otomotiv Hizmetleri Türkiye’nin En İyi Tıbbi Cihaz Aksesuar Yedek Parça Firması – Hasmed Medikal En Kolay Araç Nasıl Kiralanır? Müzikle Hayatı Dolu Dolu Yaşayın Dünya’nın en hafif akülü tekerlekli sandalyesi: Wollex W807 Engelli bir insanın ne tür sorunları olabilir? Duygusal yaklaşımları nedir? Tekerlekli sandalye kullanırken dikkat edilmesi gerekenler Akülü Tekerlekli Sandalyelerde Kalite Ve Konfor Önemlidir! Dil ve Konuşma Terapisi Nasıl Yapılır?

Tacir TV | Güncel Ekonomi Haberleri, Sektörel Tanıtım Videoları Geçtiğimiz günlerde Irak’ın Musul şehrinde bulunan Türk konsolosluğuna bin kişilik örgüt mensuplarıyla baskın yapan IŞİD o günden bu güne konsolosluk çalışanlarını halen alı koymakta. Türk konsolosluğuna yapılan baskın şehirde yaşayan insanlarında buradan kaçmasına ve bölgenin tamamen IŞİD’in eline geçmesine neden olmuştu. Bölgede bulunan petrol kuyuları ve işletmelerine doğru ilerleyen IŞİD dünya da petrolün varil fiyatının artmasına ve ülkemizde de ekonomi ve borsanın yükselmesine neden oldu.

Bölgeye yaşanan sıcak gelişmeleri diğer dünya ülkeleri de takip ederken artan petrol fiyatları ardında ABD bölgeye askeri müdahale yapma kararını da masaya yatırmış durumda. Dünya ekonomisini de etkileyen bu baskın sonucunda NATO’da hareket geçerek Irak hükümeti ile temasa geçmiş ve sorunun biran önce çözülmesi yolunda girişimlerde bulunmuştur.

Türk konsolosluğuna yapılan baskın sonucunda yükselişe geçen altın, Euro ve dolar borsanın da düşmesine neden oldu. Ekonomi haberleri arasında son dakika haberi olarak kendine yer bulan artan döviz değeri ve düşen borsa ekonomide dalgalanmalara neden oldu. Altın son 2 ayın zirvesine çıkarken Euro ve Dolar mart ayından yeniden yükseldi.

Bölgede büyük bir tedirginlik oluşturan IŞİD’in Bağdat’a girmesi durumunda ham petrolün varil fiyatının güncel ekonomi haberler arasında yer alıp 10 – 15 Dolar arasında yükseleceği ön görülüyor. Küresel ekonomi için büyük bir risk oluşturan bu durumun risk analizleri ve değerlendirmelerini Tacir TV üzerinden takip ederek yatırım yapmak isteyenler istedikleri tüm verilere buradan ulaşabilirler.