Cilt Tipine Göre Bakım Yapın Pişman Olmayın

Cilt uzmanlarının güncel haberler içinde yer alan açıklamalarına göre, cilt tipine uygun bakım yapmayan kişiler birçok cilt sorunu ile karşı karşıya kalıyor. Yanlış cilt bakımı ve temizliği sonucunda, geri dönüşü olmayan cilt kusurlarının oluşmasına dahi zemin hazırlanabiliyor. Haberler içinde yer alan bilgilere göre, yağlı cilde sahip kişiler sebum seviyesini dengeleyecek ürünlerle, kuru cilde sahip kişiler de cildin esnekliğini geri kazandıracak ürünler ile bakım yapmalılar.

Haber bültenlerinde sıkça karşılaşılan yanlış ürün kurbanı olan kişilerden biri olmamak için cilt tipine uygun bakımı yapmanız gerekiyor. Uzmanlara göre, doğru cilt temizliği yöntemlerinden biri yağlı ciltleri kurutmak için uğraşmayıp, cildin sebum seviyesini dengeleyecek temizleme ve bakım ürünleri kullanmak olduğu söyleniyor.

Karma cilt tipine sahip olan kişilerin ise tüm yüz bölgelerine aynı bakım ürününü kullanmamaları tavsiye ediliyor. Karma cilt tipine sahip olan ciltlerde bazı bölgeler kuru iken bazı bölgeler yağlı olabiliyor. Bu durumu çözmek için uzmanlar yüzün farklı bölümlerine farklı bakım ürünlerinin kullanılmasını tavsiye ediyor. Cilt bakımı ile ilgili son haber ve son dakika haberler için siteyi inceleyebilirsiniz.