Son Yazılar

Sinemada Ruh Sağlığı: Akıl Sağlığı Sorunlarına Odaklanan Filmler Hidrosefali Nedir? Engelliler İçin Sanatla Buluşmak: Bir İfade Özgürlüğü ve Toplumsal Bağlantı VK Film İzle: En Popüler Platformun Kapsamlı Tanıtımı ve İncelemesi Engelli Bakımevi ve Yaşlı Bakım Merkezleri Kaliteli Online Film İzleme Sitesi: Sinemakolik Engelli Grupları ve Hastalıkları: Detaylı Rehber ve Bilgiler Engelli öğrencilerin Karşılaştığı Zorluklar: Eğitim Sistemi ve Çözüm Yolları Kas Hastalıkları: Muscular Distrofiler Hakkında Bilgiler 2024 Yılında Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Olacak?
Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Diyabetli kişilerde ciddi ayak problemleri riski daha yüksektir. Ayaklarında kesik, su toplaması, çürük veya yaralanma belirtileri olup olmadığını her gün kontrol etmelidirler. Ayrıca ayaklarını yaralanmalardan koruyan iyi oturan ayakkabılar giymelidirler.

Diyabetli kişilerin ayakları için ana risk faktörleri

  • Bozulmuş dolaşım iyileşmeyi geciktirebilir.
  • Sinir hasarı insanların ayaklarında his kaybına neden olabilir. Bu, bir kişinin ayakkabısının sürttüğünü veya ayağını kestiğini bilmeyebileceği anlamına gelir.

Ayak sağlığınızı korumak sizin elinizde!

  • En yaygın ayak problemlerinden kolayca kaçınılabilir ve basitçe tedavi edilebilir.
  • Sizin ve çocuklarınızın ayağınıza tam oturan ve ayaklarınızı destekleyen ayakkabılar giydiğinizden emin olun.
  • Ayaklarınızın veya bacaklarınızın hareketindeki anormallikler, kötü teknik veya yanlış ayakkabılar ayak veya kaval kemiği ağrısına neden olabilir.
  • Sizin için en iyi tedavi konusunda bir ayak hastalıkları uzmanından tavsiye alın.
  • Diyabetli kişiler ayaklarını her gün kontrol etmeli ve yılda en az bir kez bir ayak hastalıkları uzmanına muayene ettirmelidir.

Engelliyim.net