Son Yazılar

Sinemada Ruh Sağlığı: Akıl Sağlığı Sorunlarına Odaklanan Filmler Hidrosefali Nedir? Engelliler İçin Sanatla Buluşmak: Bir İfade Özgürlüğü ve Toplumsal Bağlantı VK Film İzle: En Popüler Platformun Kapsamlı Tanıtımı ve İncelemesi Engelli Bakımevi ve Yaşlı Bakım Merkezleri Kaliteli Online Film İzleme Sitesi: Sinemakolik Engelli Grupları ve Hastalıkları: Detaylı Rehber ve Bilgiler Engelli öğrencilerin Karşılaştığı Zorluklar: Eğitim Sistemi ve Çözüm Yolları Kas Hastalıkları: Muscular Distrofiler Hakkında Bilgiler 2024 Yılında Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Olacak?
Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Solunum yolları ile alakalı sorun yaşayan kişilerin yüzene taktığı özel olarak yapılmış tıbbı gereçlere maske denir. Maskelerin kullanımını rahat hale getiren işlevsel özelliğe sahip (bükülebilen Katlanabilen) kenarlıkları olur buna maske teli denir.

Maske teli; Tek telli maske teli, çift telli maske teli ve yapışkanlı çift telli maske olarak ayrılmaktadır

Tek Telli Maske Teli

Yüzde rahat kullanım sağlar, tek kullanımlıktır, cerrahi operasyonlar için üretilmiştir, maskenin kenarındaki teller yüzde rahat oturuşu sağlar. Maske teli çok önemlidir, telin yapımında kullanılan malzemeleri sektöre plastik etiket ambalaj firmaları sağlamaktadır. Acay Plastik maske teli, Burun klipsi ve maske klipsi üreten firmalardan biridir. Acayplastik.com adresinden ürünlerini inceleyebilirsiniz çok fonksiyonel ürün üretimi vardır.

Çift Telli Maske Teli

Tıbbi maskedir, bu maskelerde kullanılan maske teli ve burun klipsi cerrahi operasyonlar için daha işlevseldir. Burun klipsi burnu acıtmadan yüze temas eden özel bir maddeden yapılmıştır. Çift telli maske N95, FFP3, FFP2, FFP1 maskeler için üretilir.

Yapışkanlı Çift Telli Maske Teli

Bu maske çeşidi de tıp sektöründe kullanılmaktadır. Çok işlevseldir. Yapışkan özelliği ile basınca dayanıklıdır. Bu ürün de tıbbı operasyonlarda ve cerrahi müdahalelerde kullanılan N95, FFP3, FFP2, FFP1 maskelerinde kullanılmaktadır.

Maske klipsi, maske üretiminde kullanılan malzemelerden biridir. Yapışkanlı çift telli klips, tek telli klips ve çift telli klips olarak üretilmektedir. Yüz şekline göre özel olarak üretilenleri vardır. Genellikle tek kullanımlıktır. Sağlam bükülebilir yüzde rahatça kullanım sağlar. Maske klipsi çoğunlukla N95, FFP3, FFP2, FFP1 maskelerin üretiminde kullanılır.

Maske, maske teli, maske klipsi Burun klipsi gibi ürünler medikal sektöründe kullanılır. Tekstil ve plastik firmaları bu tür ürünleri üretebilmek için tedarikte ortak çalışır. Hassasiyeti yüksek, sürekliliği olan ürünlerdir.