Son Yazılar

Hasta Yatağı İncelemesi: Sağlık ve Konforun Mükemmel Bir Birleşimi Profesyonel Seviyede Teknik Otomotiv Hizmetleri Türkiye’nin En İyi Tıbbi Cihaz Aksesuar Yedek Parça Firması – Hasmed Medikal En Kolay Araç Nasıl Kiralanır? Müzikle Hayatı Dolu Dolu Yaşayın Dünya’nın en hafif akülü tekerlekli sandalyesi: Wollex W807 Engelli bir insanın ne tür sorunları olabilir? Duygusal yaklaşımları nedir? Tekerlekli sandalye kullanırken dikkat edilmesi gerekenler Akülü Tekerlekli Sandalyelerde Kalite Ve Konfor Önemlidir! Dil ve Konuşma Terapisi Nasıl Yapılır?

Yaşam, insanlar için sürekli olarak bir mücadele ve sınavdır. Bu mücadeleleri kimi zaman maddi kimi zamanda manevi yönden veririz. Maddi mücadelelerimiz eşya, mal, mülk ve para ile olurken bunlar tekrardan kazanabilecek şeyler olduğu için manevi mücadeleler kadar önemli değildir. Manevi mücadelelerin başında ise sağlığımız gelir. İnsanoğlu satın alamayacağı ve herhangi bir hastalıkta bile iyileşmek için yoğun bir çaba içine giriştiği sağlık hayatta her şeyden önemlidir.

Hastalık türleri da çocuk, kadın ve erkek hastalıkları gibi insanın özelliklerine bağlı olarak değişiyor. Kadınların doğurganlık özellikleri ve psikolojik yönden daha duyarlı olmaları nedeniyle kadın hastalıkları tıp dünyasının önemli bir dalını oluşturuyor. Ülkemizde kadın hastalıkları alanında pek çok sağlık kuruluşu hizmet verirken bu kuruluşlardan önemli bir kısmı da Şanlıurfa’da hizmet veriyor.

Urfa kadın hastalıkları için çözüm üretmek ve tedavi edebilmek amacıyla bu alanda uzmanlaşmış bir devlet kurumu olan Şanlıurfa Kadın Doğum ve Hastalıkları hastanesiyle hizmet veriyor. Devlet hastanesiyle beraber şehirde bulunan diğer özel hastanelerde aynı şekilde kadın hastalıkları ve doğum alanında bölge halkına en iyi şekilde hizmet veriyor.

En Çok Görülen Kadın Hastalıkları

Kadın hastalıklarının önemli bir kısmı doğum sonrasında ya da hamilelik döneminde meydana gelir. Hamilelik döneminde yaşanan psikolojik değişim ve doğum sonrasında yaşanan loğusa dönemi kadın hastalıklarının psikolojik bir yönü. Urfa kadın hastalıkları poliklinikleri bu alanda hastalara psikolojik tedavi vererek bu dönemin en hafif şekilde atlatılması yardımcı oluyor.

Fiziki hastalıklar olarak da kadınlarda en yaygın görülen hastalıklar ise; düşük tehdidi, dış gebelik, rahim ve meme kanseri, gebelik sonrası depresyon, vajinismus, miyom, vajinal mantar ve loğusa hummasıdır. Bu hastalıklar en yaygın görülen hastalıkların başında gelirken bu hastalıkları en iyi şekilde tedavi etmek adına Urfa kadın hastalıkları alanında hizmet veren hastaneler ve görev yapan doktorlar bu sorunların en kısa zaman giderilmesi için kalıcı çözümler üreterek kadınların sağlık bir yaşam sürmelerine yardımcı oluyor.