Son Yazılar

Duymer ile Engelsiz Bir Hayat: İşitme Kaybına Son! Dil ve Konuşma Terapisi Nasıl Yapılır? <strong>2023 Yılı Akülü Tekerlekli Sandalye Fiyatları</strong> Engelli Bakım Evine Yerleşme Şartları Nelerdir? <strong>İşitme Kaybınıza İşitme Merkezlerinde Çare Bulabilirsiniz!</strong> Wollex W807 – Hafif Akülü Tekerlekli Sandalye Engelsiz tuvalet çözümlerinde akla ziyan durumlar Akülü Tekerlekli Sandalyeler Engelliler Haber Sitesi: Akıllı Koltuk Değnekleri Suadiye’de Güvenilir ve Uzman Erkek Kuaförü: Gent’s İstanbul

Beyin felci, açık omurilik, spastisite… Yürümeyi engelleyen bu hastalıklarla artık yeni bir mücadele yöntemi var.

“Uzay Terapisi” adı verilen uygulama ile Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaşayan engelli çocuklar yürüyor, zıplıyor hatta top oynuyor.

Bodrum Sağlık Vakfı’nın başlattığı “uzay terapisi” uygulaması ile engelli çocuklar kendi ayakları üstünde durmayı öğreniyor.

Fizyoterapist Melek Olşen, “Bu giysileri ağır spastik olan çocuklarımıza giydirip koşu bandında yürütüyoruz. Hiç ayakta duramayan, spastisitesinden dolayı hiç yürüyemeyen çocukları bu koşu bandında yürütüyoruz.” dedi.

Vakıf ayrıca otistik çocuklar için duyusal bütünleme odası ile de hizmet veriyor.

Odada güzel kokular, renkli ışıklar ve oyuncaklarla otistik çocukların algı dünyası hareketlendiriliyor.

Bodrum Sağlık Vakfı İlişkileri Müdürü Şafak Yaşar, “Duyu algı odası otistik çocukların algılarını yükseltmek kendi iç dünyalarında yaşadıkları için dış dünyayla irtibatları olmadığından beş duyuya cevap vererek çocukların algısını yükseltmek için düzenlenmiş yeni bir sistem.” dedi.