Son Yazılar

Duymer ile Engelsiz Bir Hayat: İşitme Kaybına Son! Dil ve Konuşma Terapisi Nasıl Yapılır? <strong>2023 Yılı Akülü Tekerlekli Sandalye Fiyatları</strong> Engelli Bakım Evine Yerleşme Şartları Nelerdir? <strong>İşitme Kaybınıza İşitme Merkezlerinde Çare Bulabilirsiniz!</strong> Wollex W807 – Hafif Akülü Tekerlekli Sandalye Engelsiz tuvalet çözümlerinde akla ziyan durumlar Akülü Tekerlekli Sandalyeler Engelliler Haber Sitesi: Akıllı Koltuk Değnekleri Suadiye’de Güvenilir ve Uzman Erkek Kuaförü: Gent’s İstanbul

Cilt üzerinde ve vücutta meydana gelen çatlaklar derinin elastik yapısını kaybetmesinden ya da aşırı derecede gerilmesinden kaynaklanır. Soğuk havalarda küçük çaplı çatlaklar hemen hemen herkesin yaşadığı bir sorun olurken hamilelik döneminde karın bölgesinde çatlaklar ise en derin çatlaklardır. Bu çatlaklar ise kadınların en çok şikâyet ettiği çatlaklardır.

İlk olarak soğuk havalarda cildin hava ile dolaysız yoldan temas ettiği bölgelerde çatlaklar meydana gelir. Bu çatlakların temel nedeni ise havada ki nem miktarının azalması ve havanın vücuttaki nemi de yok etmesidir. Bunlar küçük çaplı çatlaklar olup nemlendirici kremlerle giderilebilen bir sorundur. Düzenli aralıklarla besleyici ve nemlendirici kremler kullanmak ve ya daha iyi bir bakım için Elif güzellik salonu ile iletişime geçmek yerli bir karardır.

Diğer çatlaklar ise daha derin ve büyük çaptadır. Bu çatlaklarda derinin alt tabakası yeterli derecede esnerken derinin üst tabakası ise buna uyum sağlayamaz. Ancak deri çatlaklar oluşturarak hamilelik dönemine engel olmaz. Hamilelik döneminde normal olan bu çatlaklar zaman içerisinde kendi onarmıyor ve kalıcı hale geliyorsa lazer epilasyon merkezi ve güzellik merkezlerine başvuru yapılabilir.

Bu tür merkezlerde Bi-one adı verilen yöntem ile çatlaklar giderilir. Konya’da da ilk olarak Konya lazer epilasyon merkezi tarafından Bi-one yönteminde dokularda ki hücreler uyarılarak ve onlara yardımcı olarak çatlakların giderilmesi sağlanıyor. % 90 oranından başarının elde edildiği bu yöntem sayesinde cilt kendi kendini onardığı için büyük oranda kesin çözüm sağlanıyor.