Görme engellilerin maçı 20 Mayıs’ta

Görme engellilerin maçı 20 Mayıs'ta

Görme engellilerin maçı 20 Mayıs’ta

Federal Meclis Binası’nın önünde düzenlenecek Görme Engelli Futbol Günü çerçevesinde saat 14.30’da yapılacak maç için Türkiye’den 16 futbolcu gelecek.

Federal Meclis Binası’nın önünde düzenlenecek Görme Engelli Futbol Günü çerçevesinde saat 14.30’da yapılacak maç için Türkiye’den 16 futbolcu gelecek. Alman Futbol Federasyonu bünyesindeki Sepp Herberger Vakfı, Alman Engelli Spor Birliği ve Alman Görme Engellileri Federasyonu tarafından ortaklaşa organize edilen Görme Engelli Günü’nü himayesi altına alan ve bu etkinlik için hazırlanan broşürün ön sözünü yazan Almanya Başbakanı Angela Merkel, Alman Görme Engelli Milli Futbol Takımı’nın Türk Milli Takımı ile evinde yapacağı ilk maçı heyecanla beklediğini belirtti. “Görme engelli millilerimiz, sergiledikleri performansla topluma örnek olacak nitelikteler” diyen Merkel, Platz der Republik adresinde bulunan Federal Meclis’ Binası’nın önünde yapılacak maçın, sadece sporcuları değil izleyenleri de büyülemesini beklediğini ifade etti.

Bakan ödül verecek
Federal Meclis Başkanı Norbert Lammert’in açılış konuşmasıyla başlayacak olan Görme Engelli Futbol Günü çerçevesinde Federal İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere onur ödülü verecek. Etkinlik kapsamında gün boyu çeşitli sportif gösteriler de gerçekleştirilecek.

Hürriyet

Bir cevap yazın