Yüzücülerimiz, Berlin’de ‘engel’ tanımadı

Yüzücülerimiz, Berlin'de 'engel' tanımadı

Yüzücülerimiz, Berlin’de ‘engel’ tanımadı

Berlin’de yapılan 24. Uluslararası Almanya Engelliler Yüzme Şampiyonası’na katılan Türkiye Engelli Yüzme Milli Takımı’ndan…

Berlin’de yapılan 24. Uluslararası Almanya Engelliler Yüzme Şampiyonası’na katılan Türkiye Engelli Yüzme Milli Takımı’ndan Beytullah Eroğlu ve Özlem Baykız yaptıkları derecelerle Hollanda’da yapılacak dünya şampiyonasına katılma hakkı elde ettiler.

Berlin Avrupa Spor Parkı Yüzme ve Atlama Salonu’nda yapılan ve 47 ülkeden 630 sporcunun katıldığı şampiyonaya Ay-Yıldızlı ekibimiz antrenör Osman Çullu yönetiminde Özlem Baykız, Beytullah Eroğlu, Berk Kamanlı ve Kemal Ergün’dan oluşan biri görme, üçü bedensel engelli toplam 4 sporcuyla katıldı.

İlk gün müsabakalarında 50 metre sırt üstünde 48.37’lik derece yapan Beytullah Eroğlu büyük bir başarıya imza atarak dünya şampiyonası vizesi aldı. Şampiyonanın üçüncü gününde Özlem Baykız de beş stilde dünya şampiyonası barajını geçerek yüzümüzü güldürdü. İki Türk sporcu 6 Ağustos’ta Hollanda’da yapılacak Dünya Engelliler Yüzme Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek.

Türkiye Engelli Yüzme Milli Takımı Antrenörü Osman Çullu, şampiyona sonrası yaptığı açıklamada milli yüzücülerin aldığı başarıların yıllardır yapılan çalışmaların bir ürünü olduğunu söyledi. Hedeflerinin büyüdüğünü belirten Çullu, “Amacımız engelli sporunu ülkemizde geliştirmek. Bunun için çalışıyoruz. Çok yakında uluslararası bir şampiyonada Türk engelli sporcular bayrağımızı göndere çektirecektir.” diye konuştu.

OĞLUMUN BAŞARISIYLA GURUR DUYDUM

Berlin’deki şampiyonaya oğlu ile birlikte gelen baba Mustafa Eroğlu ise oğlunun aldığı başarılar kendisini çok gururlandırdığını belirterek, “Beytullah’ın başaracağından emindim. Onunla gurur duydum. Birlikte çok çalıştık. Kendisine hem babalık hem antrenörlük hem de arkadaşlık ediyorum. İnşallah emeklerimiz boşa gitmez ve Beytullah birçok başarılara imza atar.” dedi.

Beytullah’ın asıl hedefinin 2012 Londra Olimpiyatları olduğunu dile getiren Eroğlu, “Böye çalışması durumunda İngiltere’den Türkiye’ye madalya ile döner.” dedi.

Bir cevap yazın