Son Yazılar

Son Bir Söz Haber Sitesi Parol Şurup Metsil Damla İstanbul Erkek Berberi ve Erkek Güzellik Merkezi Toplumsal Yaşamda Engellilik ve Zorluklarla Baş Etme Engellilerle İlgili Sosyal Sorumluluk Projeleri Neden Önemli? Ampute futbol ile ilgili faydalı bilgiler Kamagra Jel Nedir? Faydaları Nelerdir? Diz Protezi Ameliyatı Aquaman ve Kayıp Krallık Ne Zaman Vizyon’a Girecek

TV teknolojisinin hızlı bir şekilde gelişmesi hayatımıza 4K yani Ultra HD kavramını katarken sosyal medya üzerinden fotoğraf paylaşımının artması fotoğraf makinelerine olan ilgiyi de arttırdı. Fotoğraf makinelerinden yaşanan gelişmeler sürekli olarak pixel yoğunluğu ve sensör boyutu şeklinde olurken yeni teknoloji ile birlikte fotoğraf makineleri görüntü kalitesine, çözünürlüğe ve pixel yoğunluğuna daha fazla önem vermeye başladı.

ada

Bu alanda ilk dikkat çeken adın Sony ve Panasonic gibi dev Japon firmalarından gelirken Samsung’da geçtiğimiz günlerde duyurduğu haber ile 4K kervanına katılan firmalar arasında yerini aldı. Samsung NX1 adını verdiği yeni fotoğraf makineleri ile fotoğraf makinelerinde artık daha gerçekçi ve net görüntüler sunacak. 28.2 piksele sahip olan bu yeni fotoğraf makinesi Iso 100 – 51.200 değerine sahip.

4K görüntü teknolojisini televizyon ve kameralar da kullanan Samsung en son fotoğraf makinelerinden kullanmayı tercih etmiş. Rakiplerinden daha iyi bir cihaz sunmak adına sonradan piyasaya sunulan 4K fotoğraf makinesi 3 inçlik dönebilir bir süper amoled ekrana sahip. Birçok modelinde de olduğu gibi bu modelinde de APS-C CMOS sensör kullanan Samsung NX1 fotoğraf makinesinin body fiyatı 1.499 TL olarak belirlendi.

ada

Yanında 50 – 150 mm 2.8 diyafram açıklığına sahip lens ile birlikte satılacak olan bu fotoğraf makinesinin önümüzde ki günlerde Türkiye pazarında da satışa sunulması bekleniyor. Özellikleri hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için donanimgunlugu adresini ziyaret edebilirsiniz.