Son Yazılar

Hasta Yatağı İncelemesi: Sağlık ve Konforun Mükemmel Bir Birleşimi Profesyonel Seviyede Teknik Otomotiv Hizmetleri Türkiye’nin En İyi Tıbbi Cihaz Aksesuar Yedek Parça Firması – Hasmed Medikal En Kolay Araç Nasıl Kiralanır? Müzikle Hayatı Dolu Dolu Yaşayın Dünya’nın en hafif akülü tekerlekli sandalyesi: Wollex W807 Engelli bir insanın ne tür sorunları olabilir? Duygusal yaklaşımları nedir? Tekerlekli sandalye kullanırken dikkat edilmesi gerekenler Akülü Tekerlekli Sandalyelerde Kalite Ve Konfor Önemlidir! Dil ve Konuşma Terapisi Nasıl Yapılır?

Akustik Ses İzolasyon Süngeri ses yalıtımı uygulamasının yapılması istenen yerlerde kolay şekillendirebilme ve esnekliği sayesinde özel uygulama yöntemlerine kolayca uygulanıp üst seviyede ses yalıtımı ve akustik düzenleme sağlar. Akustik çözümler iki çeşide bölünmektedir. Ortam akustiğini sağlamak ya da ses geçişlerine engel olmak adına kullanılan ürünler bulunmaktadır. Ses emilimi yapacak yani ses geçişlerine engel olacak ürünler kapalı gözenekli ürünlerdir. Açık gözenekli ürünler ürünlerin yüzeylerine ince delikler bulunmaktadır. Kapalı gözenekli ürünler ise yüzeyi düz olan delikleri bulunmayan ürünlerdir. Ortam akustiğini sağlayacak ürünler arasında kullanım alanınıza bağlı olarak görünümü değişken olan açık hücreli ürünler kullanarak ortam akustiği sağlayabilirsiniz. Kongre merkezleri tiyatro gibi alanlarda delikli ahşap paneller önerilmektedir.

Delikli ahşap panellerin yüzeyinde bulunan delikler sayesinde ve kullanılan ahşap ses yalıtımında katkı sunması nedeniyle deliklerden sesler parçalanarak geri dönüşüne engel olmaktadır. Talebinize uygun olarak delikli panellerin arka katmanında soundtex kumaş veya akustik kumaş kullanımı sağlanarak ekstra yankı emilimi Turkish Acoustic tarafından arttırılabilmektedir. Ses geçişine engel olmakta kullanabileceğiniz Ses İzolasyon Süngeri birçok çeşitte kullanım sağlayabilirsiniz. Kauçuk sünger gibi kapalı hücreli süngerler bulunduğunuz alandan yan duvarlardan ses geçişine engel olmak amacıyla kullanım sağlayabilirsiniz. Ses geçişine engel olmak amacıyla kullanacağınız Ses İzolasyon Süngeri çeşitlerini duvarlarınızda görünür konumda kalması zorunlu değildir alçıpan ile gizleyerek kullanım sağlayabilirsiniz.

Duvarlarınızda alçıpan veya farklı bir ürünle gizleyeceğiniz Ses İzolasyon Süngeri çeşitlerini hava boşluğu bırakarak gizlemeniz gerekmektedir. Aksi halde yoğun bir şekilde ses emilimi sağlamayacaktır. Akustik çözüm sunmakta sizlere büyük katkı sunan ses yalıtım ürünleri temin edebileceğiniz firmalar arasında Turkish Acoustic yer almaktadır. Turkish Acoustic en doğru hammaddeler ile akustik ürünlerin üretimi sağlanmaktadır.