Son Yazılar

Sinemada Ruh Sağlığı: Akıl Sağlığı Sorunlarına Odaklanan Filmler Hidrosefali Nedir? Engelliler İçin Sanatla Buluşmak: Bir İfade Özgürlüğü ve Toplumsal Bağlantı VK Film İzle: En Popüler Platformun Kapsamlı Tanıtımı ve İncelemesi Engelli Bakımevi ve Yaşlı Bakım Merkezleri Kaliteli Online Film İzleme Sitesi: Sinemakolik Engelli Grupları ve Hastalıkları: Detaylı Rehber ve Bilgiler Engelli öğrencilerin Karşılaştığı Zorluklar: Eğitim Sistemi ve Çözüm Yolları Kas Hastalıkları: Muscular Distrofiler Hakkında Bilgiler 2024 Yılında Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Olacak?
Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş

Herhangi bir kurumun, ya da bir kişi için, internet ortamında gerek tanıtım amaçlı , gerek ise paylaşım amaçlı , online olarak kurulan sitelere web sitesi denir.  Web sitelerinin yapılış ve tasarlanma sürecine de web tasarımı denir. Müzik , video , resim  , program gibi verilerin  bulunduğu sayfalara web sayfası denir. Yani web sitesini açılan sayfaların bütünü olarak da algılayabiliriz.

İnternetin gelişmesi süreci içerisinde  çok fazla sayıda web sitesi oluşturulmuştur. Bu web sitelerindeki amaç  kullanıcılara ihtiyaçları doğrultusunda hizmet vermektedir. Web tasarımı  web sitesinin içeriğine göre yapılmalıdır. Web tasarımını yapacak olan kişi , konunun içeriği , ciddiyedi , kullanıcıların statüsüne göre değişme gösterebilir.  Örneğin ; resmi bir sitenin web tasarımı yapılırken ,  o sitenin ciddi bir tasarım göstermesi lazımdır. Tasarım o kadar önemlidir ki bir kurumun, veya bir firmanın amacını insanlara yansıtmaktadır.

Eğer bir web sitesine sahip olmak istiyorsanız  web tasarımınızı içeriğinizi düzenleyecek olan web tasarım firmaları mevcuttur. Siz  sitenin içeriğini ve nasıl olması gerektiğini web tasarım firmalarına bildirtikten sonra , onlar sizin söylediklerinizi esas alarak güzel tasarımlar yapacaklardır. Web tasarım için öyle sanıldığı kadar yüksek fiyatlar da istenmemektedir. Yapılan emeğin sonucunda çok cüz-i bir miktar karşılığında güzel bir web tasarımına sahip olabilir ve kendi sitenizi yönetebilirsiniz.