19 kişilik özürlü kadrosu için 650 başvuru yapıldı

 

19 kişilik özürlü kadrosu için 650 başvuru yapıldı

Sağlık Bakanlığı tarafından açılan özürlü kadrosunda Sivas’a alınacak 19 kişi için 650 özürlü müracaat etti.

Sağlık Bakanlığı tarafından açılan özürlü kadrosunda Sivas’a alınacak 19 kişi için 650 özürlü müracaat etti. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)’nda yaşanan skandal, özürlü alımı için yapılacak sınavın da ertelenmesine neden oldu.

Sağlık Bakanlığı, açık olan özürlü kadroları için sınav açma kararı aldı. Ağustos ayı içerisinde sağlık il müdürlükleri müracaatları kabul etmeye başladı. Müracaatların alınmasından sonra 19 Eylül’de sınav yapılacağı duyuruldu. Ancak KPSS ve diğer sınavlarda yaşanan kopya iddiaları Sağlık Bakanlığı’na bağlı sağlık kuruluşlarına alınacak özürlüleri de etkiledi, sınav tarihi ertelendi. Sınav yapmaktan çekinen bakanlık, sınav işini Milli Eğitim Bakanlığı’na havale etti.

Sağlık Bakanlığı, Sivas’taki sağlık kuruluşlarında çalıştırılmak üzere 19 kişilik istihdam kadrosu açtı. Sivas Sağlık İl Müdürlüğü’ne 19 kişilik kadro için şu ana kadar 650 özürlü başvuru yaptı.

Önümüzdeki günlerde Milli Eğitim Bakanlığı sınavı değerlendirecek ve bir komisyon kuracak. Soruları ve sınavın şeklini belirleyecek olan komisyon, aynı zamanda sınav tarihini de belirlemiş olacak. Sivas Sağlık Müdürlüğü’ne başvuru yapan özürlüler, ilk 19 kişi arasına girmeye çalışacak. Şimdi hem sağlık müdürlüğü hem de başvuru yapan özürlüler, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak sınavın tarihinin açıklanmasını bekliyor.

Sınav sonucuna göre, yerleştirilen adaylar İl Sağlık Müdürlüğü emrine gönderilecek ve sağlık müdürlüğü, özürlüleri hangi hizmette ve hangi birimde kullanacağına karar verecek.

Zaman

Bir cevap yazın