Adana Büyükşehir Belediyesi Tarafından Düzenlenen Yüzme Kursu

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen yüzme kursu kayıtları 7 Haziran 2010 Pazartesi günü başlıyor.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Tuncel, 6 yıl önce başlayan ve bugüne kadar 7-15 yaş grubundaki 100 bin çocuğun yüzme öğrendiğini, bu yıl da belediyeye ait 36 havuzda 20 bin çocuğa yüzme öğretilmesi hedeflendiğini söyledi.
7 Haziran 2010 tarihinde başlayacak başvurularla ilgili Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı’nın 457 91 73 – 459 63 53 numaralı telefonlarından bilgi alınabileceğini ifade eden Tuncel, kayıt için ismini yazdıran çocukların velileriyle beraber 14 Haziran 2010 tarihinden itibaren 2 adet fotoğrafla Mimar Sinan Amfi Tiyatrosu karşısı ASKİ Şantiyesi içindeki Sağlık Şube Müdürlüğü’ne müracat edeceklerini bildirdi.

Doktorların sağlık kontrolüyle başlayacak başvurularda kriterlere uyan çocukların kesin kayıtlarının yapılacağını vurgulayan Tuncel, kursların ilk döneminin 21 Haziran-8 Temmuz, ikinci döneminin 12 Temmuz-29 Temmuz, üçüncü dönemin 2 Ağustos-19 Ağustos, dördüncü dönemin ise 23 Ağustos-10 Eylül tarihlerinde gerçekleşeceğini anlattı.

ENGELLİ ÇOCUKLAR DA YÜZME ÖĞRENECEK
Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Tuncel, engelli çocuklar için bu yıl da özel yüzme kursu organize edildiğini açıkladı. Tuncel, “Yüzme kurslarından yararlanmak isteyen engelli çocuklarımıza Yüreğir Fatih Terim Spor Kompleksi içindeki Sinanpaşa Yüzme Havuzu’nda yüzme eğitimi verilecektir” dedi.
Kursiyerler günde bir saat, haftada dört gün olmak üzere üç hafta eğitim görecekler. Terlik, şort, mayo, tişörtleri ücretsiz verilecek olan kursiyerler, resimli yüzme havuzu giriş kartlarıyla kurs süresince belediye otobüslerinden de ücretsiz yararlanabilecekler.
Geçtiğimiz 6 yılda 100 bin çocuğa yüzme kursu verildiğini, bu yılki yüzme kurslarında da 20 bin çocuğa yüzme öğretmeyi hedeflediklerini kaydeden Tuncel, “Kurslarımız 3’er hafta olmak üzere 4 dönem yapılacaktır. 36 havuzda verilecek eğitim, toplam 300 yüzme antrenörü nezaretinde yürütülecektir” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın