Armutalan’da Özel Halk Otobüsleri Devrede

Armutalan beldesinde belediyeye ait şehir içi servislerin yerine 5 hat ihaleye çıkarılarak, belediye denetimli özel halk minibüsleri devreye girdi.

 

Özel halk otobüslerin hizmete girmesi konusunda bir açıklama yapan Armutalan Belediye Başkanı Muhammet Ünlü, amaçlarının halka daha iyi hizmet vermek olduğunu söyleyerek, ”Bizim Armutalan Belediyesi olarak taşıma araçlarımız vardı.

Araçlarımız eski olduğu için sık sık arıza yapıyor ve seferler aksıyordu. Biz de 5393 sayılı yasaya dayanarak vatandaşlarımıza daha iyi hizmet sunmak için özelleştirdik. Bu araçlardan 4’ü Armutalan-Marmaris seferi yapacak, biri ise Armutalan içinde ring yapacak.

Biz bu hatları özelleştirirken vatandaşlarımıza verdiğimiz hizmet aksamayacak. Daha önce sunduğumuz engelli vatandaşların, 65 yaş üstündekilerin, fakir aile çocuklarının ücretsiz olarak taşınması aynen devam edecek. Yani hizmetlerimiz aksamayacak” diyerek, başarı ve kazasız belasız çalışama diledi.

İhaleye girerek özel halk otobüsü hatlarını alan Mehmet Türkmen’de yaptığı açıklamada, en iyi hizmeti vermek için çalışacaklarını söyleyerek, yeni başlamalarından dolayı yarın vatandaşları ücretsiz taşıyacaklarını belirtti.

 

internethaber.com/

Bir cevap yazın