Engelli Öğrenciler Panayırda Buluştu

Engelli Öğrenciler Panayırda Buluştu

Engelli Öğrenciler Panayırda Buluştu

Ankara Büyükşehir Belediyesince Düzenlenen ‘Mahallede Şenlik Var’ Panayırına Konuk Olan 60 Engelli Öğrenci, Gönüllerince Eğlendi

Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Dost Özel Eğitim Merkezi’nden gelen engelli öğrenciler, Keçiören Belediyesinin yanında oluşturulan panayır alanında pek çok etkinlik izleme fırsatı buldu.

Velileri ve öğretmenleriyle panayıra katılan öğrenciler, çarpışan otolar, midilli atlar, zıplama şatosu ve palyaçolara ilgi gösterdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen öğrencilerden Samet Atalay, en çok çarpışan arabaları sevdiğini, çok mutlu bir gün geçirdiğini ifade etti.

Ankara Büyükşehir Belediyesinin bu tür eğlenceleri çocukların ayağına getirmesinin çok anlamlı olduğunu belirten öğretmenler de ‘Lunaparklara para verip gidemeyen birçok çocuğumuz şu an burada. Birçoğu oyuna ilk kez katılıyor, ilk kez gondola, oyun trenine biniyor. Bize bu imkanı sağlayanlara teşekkür ediyoruz’ dedi.

Kent merkezindeki mahalle ve semtlerin yanı sıra büyükşehir sınırlarındaki ilçe ve mahallelerde düzenlenen, dörder gün süren panayırlardan vatandaşlar ücretsiz yararlanıyor.

Bir cevap yazın