Afyonlu engellilerin akülü araç sevinci

Afyonlu engellilerin akülü araç sevinci

Afyonlu engellilerin akülü araç sevinci

Sandıklı Belediye Başkanı İsmail Elibol, ilçede yaşan 20 engelliye akülü araç hediye etti.

Sandıklı Belediye Meydanı’nda düzenlenen akülü araba teslim programında konuşan Belediye Başkanı İsmail Elibol, akülü araçların belediye bütçesiyle EYAD derneği aracılığı ile alındığını söyledi.

Engellerin artık aşıldığını dile getiren Başkan Elibol, “Belediye olarak ilçemizde yaptığımız çalışmaların yanında sosyal, kültürel ve yardımlaşma faaliyetlerine de önem veriyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana 35 engelli vatandaşımızı akülü araba sahibi ettik. Maddi durumu iyi olmayan 20 engelli vatandaşa daha belediye bütçesiyle akülü araba temin ettik. Toplam 55 vatandaşımızın engelini kaldırmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Engelli vatandaşların karşılaştığı en büyük engelin bakışlar ve yaklaşımlar olduğunu belirten Sandıklı Belediye Başkanı İsmail Elibol, “Sandıklı Belediyesi olarak engelli vatandaşlara her zaman destek olacağız. İlçemizde bu tür sosyal yardımlaşma projeleri hayat bulmaya devam edecek” dedi. Akülü araç dağıtım programına Belediye Başkanı İsmail Elibol’un davetlisi olarak ilçeye gelen Çorum Vali Yardımcısı Sefa Çetin, ilçe protokolü ve engelli vatandaşlar katıldı.

Bir cevap yazın