Anamur’da ‘Yılın Annesi’ne Plaket

Anamur'da 'Yılın Annesi'ne Plaket

Anamur’da ‘Yılın Annesi’ne Plaket

Anamur’da, Engelliler ve Engelli Aileleri Dayanışma Derneği, Yardımseverler Derneği, Hanımeli İhtiyaç Bankası ve…

Anamur’da, Engelliler ve Engelli Aileleri Dayanışma Derneği, Yardımseverler Derneği, Hanımeli İhtiyaç Bankası ve Ulusal Kanal Temsilciliği’nin ortaklaşa organizasyonuyla ‘yılın annesi’ seçilen ev hanımı Habibe Geniş’e törenle plaket verildi.

Yardımseverler Derneği Başkanı Yüksel Kaplan, Hanımeli İhtiyaç Bankası’nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, ev hanımı Habibe Geniş’in bahçe işlerinde çalışarak 5 çocuğunu okuttuğunu söyledi.

Yaptığımız araştırmalar sonucu Habibe Geniş’i ‘yılın annesi’ seçtiklerini belirten Kaplan, ‘Organizasyonda yer alan derneklerimiz ve Hanımeli İhtiyaç Bankası, fedakar anne Geniş’e bundan sonra çocuklarının ihtiyaçlarını karşılamada yardımcı olacak’ dedi.

Ev hanımı Habibe Geniş de Belediye Başkan Vekili Ali Ayhan’dan plaketini aldıktan sonra yaptığı açıklamada, iki çocuğunun üniversitede, iki çocuğunun lisede, bir çocuğunun da ilköğretim okulunda eğitim gördüğünü belirterek, ‘Eşimden ayrıldıktan sonra çocuklarımı okutarak iyi yerlere gelmeleri için çaba gösteriyorum. Bana bu ödülü layık görenlere teşekkür ediyorum’ dedi.

Törene, dernekleri üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Bir cevap yazın