Özürlü Vatandaşlara Belediyeden Yardım

Özürlü Vatandaşlara Belediyeden Yardım

Özürlü Vatandaşlara Belediyeden Yardım

İstanbul Pendik Belediyesi ile kardeş belediye olan Aziziye Belediyesi, ilçedeki iki engelli vatandaşı sevindirdi.

İstanbul Pendik Belediyesi ile kardeş belediye olan Aziziye Belediyesi, ilçedeki iki engelli vatandaşı sevindirdi. Pendik Belediyesi’nden engelli vatandaşlar için akülü araba talep eden Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz, gönderilen araçları engelli vatandaşlara ulaştırdı.

AK Parti Aziziye İlçe Başkanı Ahmet Gül ve belediye meclis üyesi Cihat Aktaş ile birlikte önce Dadaşkent’te Kerem Kubat isimli engelli vatandaşı evinde ziyaret eden Başkan Cengiz, akülü arabayı hediye etti. Yaklaşık beş yıl önce geçirdiği rahatsızlık sonucu felç olan Kerem Kubat, akülü arabasına kavuşmanın mutluluğunu yaşarken, Başkan Cengiz’e teşekkür etti. Başkan Cengiz ve beraberindekiler daha sonra Ilıca’da Akpınar ailesinin 23 yaşındaki ferdi Lokman Akpınar’a arabasını hediye ettiler. Bir yaşında geçirdiği menenjit hastalığı sonucu fiziksel ve zihinsel engelli olan Lokman Akpınar, akülü arabasıyla evin içinde tur atarak büyük mutluluk yaşadı.

PENDİK BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR

Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz, Pendik Belediyesi’ne katkılarından dolayı teşekkür ederek, “Bir süre önce Pendik Belediyesi ile kardeş belediye protokolü imzalamıştık. Geçtiğimiz günlerde Belediye başkanına engelli arabası ihtiyacımızı ilettiğimizde, bizi kırmadı ve iki araç gönderdi. Bölgemizde engelli sayısı ikiden fazla, ama inşallah bu bir başlangıç olacak, zamanla diğer engelli vatandaşlarımıza da bu tür destekler sunacağız.” dedi.

Toplumun her kesimini kucaklayan, belediyenin imkan ve olanaklarını ilçenin her bölgesine eşit şekilde paylaştıran bir yönetim sergilediklerini dile getiren Başkan Cengiz, ilçedeki engelli vatandaşlara yönelikte desteklerinin süreceğini ifade etti.

AKPINAR: BİZİM İÇİN ANLAMLI BİR HEDİYE

Lokman Akpınar’ın babası Bahattin Akpınar ise, Başkan Cengiz’e anlamlı jestinden dolayı teşekkür ederek, “Kısa bir süre önce belediye başkanımıza müracaatta bulundum. Bu ihtiyacın giderilmesi beni ziyadesiyle mutlu etti. Çocuğum gece gündüz televizyon izliyor, dışarı çıkamıyordu. Bu hediye bizim için çok anlamlı oldu. Sayın başkanımıza ve Ak Parti ilçe başkanımıza sonsuz teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
Haber Fx

Bir cevap yazın