Son Yazılar

Dünya’nın en hafif akülü tekerlekli sandalyesi: Wollex W807 Engelli bir insanın ne tür sorunları olabilir? Duygusal yaklaşımları nedir? Tekerlekli sandalye kullanırken dikkat edilmesi gerekenler Akülü Tekerlekli Sandalyelerde Kalite Ve Konfor Önemlidir! Dil ve Konuşma Terapisi Nasıl Yapılır? <strong>2023 Yılı Akülü Tekerlekli Sandalye Fiyatları</strong> Engelli Bakım Evine Yerleşme Şartları Nelerdir? <strong>İşitme Kaybınıza İşitme Merkezlerinde Çare Bulabilirsiniz!</strong> Wollex W807 – Hafif Akülü Tekerlekli Sandalye Engelsiz tuvalet çözümlerinde akla ziyan durumlar

Arınç, engelli çocuklar ve aileleriyle buluştu

Arınç, engelli çocuklar ve aileleriyle buluştu

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ”Bütçeden 500 trilyon civarında engelli aileler için verilen yardım var…

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ”Bütçeden 500 trilyon civarında engelli aileler için verilen yardım var, son kuruşuna kadar helal olsun” dedi.

Arınç, Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfının (ZİÇEV), 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Bolu Abant’taki Taksim Otel’de düzenlediği programa katıldı.

Bakan Arınç, Manisa’dan gelen, 3 gündür Abant’ta kalan 30 engelli ve ailesiyle yakından ilgilendi.

Bedensel ve zihinsel engellilerle sohbet eden Arınç, daha sonra ailelerle akşam yemeği yedi.

Bakan Arınç, program öncesinde gazetecilere Manisa’dan gelen misafirlerle ilgili açıklama yaptı.

Arınç, otelde zaman zaman zihinsel engelli çocukları sevdi ve onlarla sohbet etti.

Bülent Arınç, gazetecilerin, Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP Genel Başkanlığına aday olmasına ilişkin sorularına cevap vermedi.

-”TÜRKİYE’DE HER 8 AİLEDEN BİRİNDE ENGELLİ ÇOCUK VAR”-

Daha sonra Arınç, çocuklar ve aileleriyle birlikte akşam yemeği yedi.

Yemekte engelli çocukların ailelerine seslenen Arınç, şöyle konuştu:

”Engelli olmak, kaderin cilvesidir. Yine de engelli de olsa böyle evlatlara sahip olduğunuz için hepiniz çok mutlusunuz. Allah verdi, böyle verdi. Bunun yanında sağlıklı çocuklarımız da var. Bazen 2-3 evladı da engelli olarak doğan veya sonradan böyle bir rahatsızlığa kapılan ailelerimiz de var. İsyan etmeden sabırla bu işi götürüyorsunuz. Allah’tan gelendir. Ne kadar sabreder iyi niyetle, anne şefkati zaten var, başka türlü bu iş olmaz. Bunu yürütürseniz bunun ecri, sevabı o kadar da büyük olacaktır. Babalar ve kardeşler de sizin gibi. Bu çocuklara herkes aynı mesafede aynı sıcaklıkta, aynı keder ve sevinci birlikte yaşayarak bugünlere geldiniz.”

”Bu bir kaderi ilahidir” diyen Bülent Arınç, ”Unutmayın ki yalnız değilsiniz. Sayıya bakarsanız Türkiye’de her 8 aileden birisinde engelli bir çocuğumuz var. Yaşları büyük olan da var küçük olan da var. Hatta buna 6’da bir diyenler de var. İstatistikler ne kadar doğrudur bilmiyorum ama 3 Aralık günü öncesinde daha sonraki günlerde resmi istatistiklere bakarak bunları söyleyebiliriz. Çevremize bir baksak 6-7 aileden bir tanesinde böyle bir yakınımızın olduğunu göreceğiz” şeklinde konuştu.

-”ENGELLİLERE VERİLEN PARA SON KURUŞUNA KADAR HELAL OLSUN”-

Arınç, devlete düşen görevin engellilere yardımcı olabilmek olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

”Çok şükür son zamanlarda, bu dönemlerde artık engelli çocuklarımız için hükümetin ciddi bir yardımı var. Hatta bu yardım, bazen bir evin geçimine katkıda bulunacak düzeyde. Çok şükür onu da her sene arttırmaya çalışıyoruz. Bunun bütçeye maliyetinin yarım milyar lira olduğunu ben biliyorum. Yani 500 trilyon civarında engelliler için ailelere verilen yardım var. Son kuruşuna kadar helal olsun. Buna ihtiyaç var. Ve inanın bunu 600 trilyona kadar da götüreceğiz. Her sene bütçe imkanları içerisinde bunu arttıracağız ki o çocuklu aileler biraz rahat edebilsinler, biraz imkanlarını geliştirebilsinler diye.”

Daha sonra ZİÇEV Manisa Şubesi yetkilileri tarafından Arınç’a teşekkür plaketi verildi.

Engelli çocukların Abant’taki gezintilerine ilişkin görüntüler izlendi.

Engelli çocuklar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında hazırladıkları programı sundu.

Programa, Bolu Valisi Halil İbrahim Akpınar, AK Parti Bolu milletvekilleri Fatih Metin, Metin Yılmaz ve Yüksel Coşkunyürek, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AK Parti Bolu İl Başkanı Ali Ercoşkun ve davetliler katıldı.

Bir cevap yazın