Bafra Belediyesinden Engelliler Şöleni

Bafra Belediyesinden Engelliler Şöleni

Bafra Belediyesinden Engelliler Şöleni

Bafra Belediyesi tarafından 10-16 Mayıs Engelliler Haftası etkinleri kapsamında ‘5. Engelliler Şöleni’ düzenlendi.

Etkinlik kapsamındaki ‘şenlik yürüyüşü’ İsmetpaşa Mahallesinde bulunan Sakatlar Derneği Bafra Şubesi önünde başladı.

Cumhuriyet Meydanı’nda sona eren yürüyüşe çok sayıda vatandaş ve Sivil Toplum Kuruluşu destek verirken meydandaki Atatürk Anıtı’na çeşitli engelli dernekleri tarafından çelenk sunuldu.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, konuşmasında ülkemizde toplam nüfusun yüzde 10’u dolayında engelli bulunduğunu ifade etti.

Engellilere ülkemizde gereken ilginin her zaman gereken noktada verildiğini belirten Şahin, ‘Engeli vatandaşlarımızın her zaman yanında olacağız. Bafra Belediyesi olarak bunu önemsiyor ve yaşantımızın bir parçası olarak değerlendiriyoruz’ dedi.

Bafra Sosyal Hizmetler Müdürü Muzaffer Şahin de ‘En iyi hizmet güzel ve kutsal insana yapılan hizmettir. Bu hizmeti alan kesim hayata tutunmaya çalışan, yaşama azmi içinde mücadele veren engelli kesim olduğu zaman bu daha da anlam kazanmaktadır’ dedi.

Engelli gruplar adına konuşan Bafra Sakatlar Derneği Başkanı Nesrin Yenen de engellilerin tüm yaşamının mücadele içinde geçtiğini, dünyanın birçok yerinde engellilerin varlığının henüz yeni fark edildiğini söyledi.

Bafra Kaymakamı Ayhan Boyacı da ‘Sorunları birlikte aşacağız. İnsanca bir hayat ve geleceğe huzurla, güvenle bakabilmek için birlikte hareket edeceğiz’ diye konuştu.

Bir cevap yazın