Barınma Yardımı Projesi Hızla Hayata Geçiyor

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde ‘Barınma Yardımı Projesi’ hızla devam ediyor.

Birecik Kaymakamı Ozan Balcı, Emniyet Müdürü Mustafa Marangoz ve Kaymakamlık Özel İdare Memuru Sami Doğan’la birlikte Birecik Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı’nın 697 bin 222 TL’lik projesi ile maddi durumu yetersiz, özürlü, yaşlı ve kimsesiz vatandaşlar için yapılmaya başlanan 48 evin inşaatını gezdi.

Birçok evin yıkım işlemlerinin tamamlanıp temellerinin atılmaya hazır hale getirildiği bilgisini alan Kaymakam Balcı, çalışmaların her aşamasında inşaat alanını ziyaret edeceklerini söyledi. Günlük olarak çalışmaların işleyişi ile ilgili rapor tutulduğunu belirten Kaymakam Balcı, “Projenin planlandığı gibi hiçbir aksaklığa meydan verilmeden tamamlanması için yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Geçtiğimiz aylarda tamamlanan ve 38 ailemizin barınma sorununa çözüm getiren projede olduğu gibi bu projede de

vatandaşlarımıza verilen ev desteğinin yanında ihtiyaçları olan eşyalarda kendilerine temin edilecektir. Kaymakamlık olarak proje ve dahilindeki vatandaşlarımızı fazlasıyla önemsiyoruz. Önümüzdeki günlerde 10 ailemizin daha barınma sorununa çözüm bulunacağız. Toplamda 100 ailemizin projeler dahilinde ev sahibi olacaklar. Birecik Kaymakamlığı olarak vatandaşlarımızın her zaman yanlarında olacağız.Kış gelmeden vatandaşlarımız sıcak yuvalarına kavuşacaklardır” dedi.

Haberciniz

Bir cevap yazın