Nazilli Engelliler Eğitim ve İletişim Merkezi açıldı

Nazilli Engelliler Derneği ve Nazilli Belediyesi’nin işbirliği ile oluşturulan “Nazilli Belediyesi Engelliler Eğitim ve İletişim Merkezi” hizmete açıldı.
Açılışa Nazilli Kaymakamı Caner Yıldız, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Ercan, Nazilli Ticaret Odası Başkanı A.Gültekin Kılınç ve çok sayıda engelli vatandaş katıldı.
Açılışta konuşan Belediye Başkanı Haluk Alıcık; “Bugün burada seçim taahhütlerimizin içinde bulunan Engelliler Lokali dediğimiz Eğitim ve İletişim Merkezi’nin açılışını yapmak için toplandık. Nüfusumuzun yüzde on ikisini engelli vatandaşlarımız oluşturuyor. Fakat bu vatandaşlarımız gündelik yaşama katılamıyor. Sokaklarda, işyerlerinde, eğlence yerlerinde, engelli vatandaşlarımızı çok fazla göremiyoruz. Çünkü gündelik hayatın birçok yeri onlar için kullanılır durumda değil. Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Ayşe Hışıl Çınkıt ile bunu konuştuk ve birçok sosyal imkanı sunmaya çalışacağız. Engellilerimizin evde eğitilmeleri dahil olmak üzere sosyal hayata katılmaları için elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Bu merkezimizin engelli vatandaşlarımız için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Açılışın sonunda açılan Merkezde ziyaretçilere Engelliler Derneğinin düzenlemiş olduğu tanıtım filmi izletildi.

Aydın Denge

Bir cevap yazın