Beydağlı Emine’ye Umut ışığı

Beydağlı Emine'ye Umut İşığı

Beydağlı Emine’ye Umut ışığı

İzmir Beydağ’da yüzde 70 öğrenme engelli 11 yaşındaki Emine Dermenci, Beydağ Halk Eğitimi Merkezi’nin bireyselleştirilmiş eğitim…

İzmir Beydağ’da yüzde 70 öğrenme engelli 11 yaşındaki Emine Dermenci, Beydağ Halk Eğitimi Merkezi’nin bireyselleştirilmiş eğitim programları ile hayata tutunuyor.

Bir aydan beri öğretmen Ali Rıza Algun ile birlikte haftanın dört günü evinde çalışan Emine, gösterdiği gelişim ile yetkilileri sevindiriyor. Minik Emine kişisel gelişime büyük katkı koyan program kapsamında artık renkleri ayırt ederek söyleyebiliyor. Dersleri dikkatle takip eden Emine, sergilediği çalışkanlıkla da öğretmeni Ali Rıza Algun takdirle karşılandı.

Emine’nin annesi Leyla Gezici, kızının gösterdiği gelişimin çok sevindirici olduğunu belirterek, “Her geçen gün bireysel gelişim konusunda yeni bir şeyler kazanıyor. Ali Rıza öğretmenimizin de özverili çalışmaları sayesinde programın yararlarını görüyoruz. Kızım eğitimine aynı şekilde devam edecek. Beydağ Halk Eğitimi Merkezi’ne sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Emine’nin 18 yaşına geldiğinde kendi kendisine yetebilecek yetenek ve hareketleri kazanmasını sağlamayı hedeflediklerini anlatan Beydağ Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Serdar Ergin, “Bu bir ekip çalışması. Emine’nin bir şeyler öğrenmeye çok istekli olması, velimiz Leyla Hanım’ın eğitime verdiği önem sayesinde programımız başarıyla devam ediyor. Öğretmenimiz Ali Rıza Algun da özveriyle programı uygulamaya çalışmasıyla başarı yakaladık. Kızımız beklenenden daha hızlı bir gelişim gösteriyor” diye konuştu. Emine’nin gelişiminin her adımını görmenin büyük bir mutluluk olduğunu dile getiren öğretmeni Algun ise “Bireyselleştirilmiş eğitim programları doğrultusunda uygulamamız istediğimizin de üstünde bir hızla sürüyor. Emine çok istekli. Derslerimiz çok eğlenceli geçiyor. Haftanın dört günü Emine’yi hayata hazırlayacak şekilde çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Bir cevap yazın