Metin Şentürk, Urfalı Engellilerle Biraraya Geldi

Metin Şentürk, Urfalı Engellilerle Biraraya Geldi

Metin Şentürk, Urfalı Engellilerle Biraraya Geldi

Şanlıurfa’da, Gap Havaalanında Dünya Engelliler Hız Rekorunu Kırıp Gunniess Rekorlar Kitabına Girmek İçin 9 Günlük Kampa Giren…

Şanlıurfa’da, GAP Havaalanında dünya engelliler hız rekorunu kırıp Gunniess Rekorlar kitabına girmek için 9 günlük kampa giren şarkıcı Metin Şentürk, Bedensel Engelliler Şubesini ziyaret etti. Önümüzdeki seçimlerde AK Parti’den Milletvekili adayı olacağını söyleyen Şentürk, Urfa’lı bedensel engellilere mini bir konser verdi.

Görme engelli şarkıcı Metin Şentürk’ü GAP Havaalanında yaptığı 9 saatlik hız denemesi çalışmalarından geriye kalan zamanını Bedensel Engelliler Derneğini de geçirdi. Şanlıurfa Şubesi Başkanı İbrahim İbrahim Tapışık ve Dernek üyeleri tarafından kapıda karşılanan Şentürk, dernek üyeleriyle bir süre sohbet etti. Şanlıurfa’ya Dünya Engelliler hız rekorunu kırıp Gunniess Rekorlar kitabına girmek istediğini ve dernek üyelerinin de destek olmalarını isteyen Metin Şentürk, önümüzdeki seçimlerde Milletvekilliğine aday olacağını belirterek, şöyle konuştu. “Önümüzde 7 tane proje belirledik.Bunlardan ilki Dünya Engelliler Tatil Köyünün Türkiye’de kurulmasından tutun, birçok alandaki projelerimizi önümüzdeki ay Başbakanımızın veya Cumhurbaşkanımızın bünyesinde Vakfın değil ama Vakfın projelerini Cumhurbaşkanlığımızın bünyesine verip ve uluslararası platformda bunları işler hale getirmektir. İnşallah o zamanda sizlerden fikir alacağız, fikir birikiminde bulunacağız. Ama önce ilk adımları atacağız. Böyle güzel bir oluşumu da sizinle paylaşmak istedim. Bundan önce Milletvekilliğine adaylığım olmuştu. O zaman bu konuya Doğru Yol Partisi (DYP) öncülük etmişti. Hatta benim fikrim olan Türkiye’de engellilerden sorumlu engellilerin bir Bakanlığın bağlanması değil, engellilerden sorumlu bir Bakanlık kurulması konusunda önerilerim ve tasarılarım vardı. O bağlamda bunu kabul etmişlerdi. Ama o baraj meselesine takılınca ve parti barajda boğulunca bizde Milletvekili olamadık. Dolayısıyla inşallah bu sene güzel bir projeyle, güzel düşüncelerle yeniden deneyeceğiz. Şuan ki iktidar partisinin bakış açısını engellilerle ilgili yapılan düzenlemeleri en azından çabaları, yaklaşımı, geçmişte yapılmayanları yapmaları olumlu buluyorum. Eğer Başbakanımız layık görürse bu anlamda mutlaka bu çalışmaların içine katılmak ve bu bayrağı o anlamda taşımak isterim” dedi.

Ekip arkadaşlarıyla bir süre Urfalı bedensel engellilerle hoş vakit geçiren Şentürk, daha sonra yöresel Urfa türkülerinden oluşan bir mini konser vererek egellileri coşturdu. Şentürk, dernek binası önünde bedensel engellirle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Şentürk’ün ziyaretinden dolayı oldukça memnun olduğunu dile getiren Şanlıurfa Bedensel Engelliler Başkanı İbrahim Tapışık, “Bizler bir çatı altında tek yürekle bütün engelleri aşmaya çalışıyoruz. Bize manevi katkıda bulunan Şentürk’e teşekkür ediyoruz. Onun rekor kırması için bizlerde ona destek vereceğiz”dedi.

Haberler

Bir cevap yazın