Böyle Babanın Eli Öpülür

Tarsus’ta yaşayan 51 yaşındaki İbrahim Sellioğ, 4 yıl boyunce engelli oğlunu Mersin’e götürerek üniversiteden mezun olmasını sağladı. Oğlu ise fedakar babasına diplomasını armağan etti.

Tarsus’ta yaşayan 51 yaşındaki İbrahim Sellioğ, 4 yıl boyunce engelli oğlunu Mersin’e götürerek üniversiteden mezun olmasını sağladı. Oğlu ise fedakar babasına diplomasını armağan etti.

 

1990 yılında 3 yaşındayken geçirdiği trafik kazası sonrası  yürüme yeteneğini kaybeden Aydın Sellioğ (23), buna rağmen pes etmedi. Ailesinin desteği ile ilköğretim ve liseyi Tarsus’ta tamamlayan Aydın Sellioğ azmi sayesinde, sağlıklı ve iyi okullarda okuyan öğrencilerin kazanamadığı Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi öğretmenliğini 2006 yılında kazanmayı başardı.

 

Oğlunun Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi öğretmenliğini kazanmasının ardından Tarsus’tan Mersin’e gelip gitmesini sorun olacağını gören baba İbrahim Sellioğ (51) ise çalıştığı özel bir fabrikadan emekli oldu.

 

Hiç yürüyemeyen oğlunun tekerlekli sandalye ile oturabileceği özel bir otomobil alan İbrahim Sellioğ, 4 yıl boyuncu oğlunu sabahları Tarsus’tan Mersin’deki okuluna getirdi. Ve okulda bekleyip akşamda tekrar evine götürdü.

 

Mersin Üniversitesi’nin mezuniyet töreninde yürüme engelli genç, sevincini 4 yıldır okuluna getirip götüren ve hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan babası ile yaşadı. Eğitim süresi boyunca babasının Tarsus’tan özel araba ile kendisini getirip götürdüğünü belirten engelli genç Aydın Sellioğ, yürüyen ayağı olduğunu belirttiği babası ile gurur duyduğunu kaydetti.

 

Zor ve yorucu geçen 4 yılın ardından Aydın Sellioğ bölümünü iyi bir derece ile bitirerek diplomasına babasına armağan etti. Babasının 4 yıl boyunca bütün eziyetlerine katlandığını belirten Aydın Sellioğ, babasını mahçup etmemek gece gündüz çalışarak bölümünü iyi bir derece ile bitirdiğini söyledi.

 

Babasının kendisinin yürüyen ayağı olduğunu ifade eden Aydın Sellioğ, “Babam eğitimim boyunca Tarsus’tan araba ile getirip sürekli kapıda beni bekledi. Bütün ihtiyaçlarımı gidermek için çalıştı. Onlara minnettarım.” ifadesini kullandı.

 

3 çocuğu bulunduğunu ifade eden baba İbrahim Sellioğ ise engelli oğlu için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağını söyledi. Oğlunun engelli olmasına rağmen azminden bir şey kaybetmeyerek okulunu tamamladığını anlatan İbrahim Sellioğ, “Bizi mahçup etmedi. Bölümünü iyi bir derece ile bitirerek bizi sevindirdi. Öğretmen olması durumunda yine kendisini yalnız bırakmayacağız.” diye konuştu.

 

Kaynak.tarsushaber.com

Bir cevap yazın