Engelli gençlerin düşleri gerçekleşti

Engelli gençlerin düşleri gerçekleşti

Engelli gençlerin düşleri gerçekleşti

Engelli gençleri sanat ile topluma kazandıran Düşler Akademisi yeni dönemin 110 mezunuyla birlikte 500’ün üzerinde düşü gerçekleştirdi.

Türkiye Vodafone Vakfı’nın desteğiyle hayat bulan Düşler Akademisi‚ yeni mezunlar vermeye devam ediyor. Mart 2010’da başlayan 2010 yılı ikinci dönemin mezuniyet töreni 5 Haziran Cumartesi günü kutlamalar ile gerçekleşti. Yeni dönemin 110 mezunuyla birlikte‚ Düşler Akademisi 500’ün üzerinde mezun verdi.

İstanbul Türkiye Vodafone Vakfı’nın‚ Alternatif Yaşam Derneği (AYDER) ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliği ve Beşiktaş Belediyesi’nin lojistik ve kurumsal desteği ile‚ yürüttüğü‚ fiziksel ve sosyal açıdan dezavantajlı gençlerin hayata katılımlarını kültür sanat yoluyla desteklemek amacıyla kurulan Düşler Akademisi‚ 2010 ikinci dönem mezunlarını verdi. Bu dönem 110 fiziksel ve sosyal dezavantajlı gencin katılımıyla‚ Düşler Akademisi 2008 yılından bu yana 500’ün üzerinde mezun verdi.

Mart ayından bu yana Düşler Akademisi’nin atölyelerinde ücretsiz eğitim alan 110 öğrenci‚  5 Haziran günü Dilek Sabancı Parkı’nda düzenlenen mezuniyet töreni ile sertifikalarını aldı. Dönem boyunca 110 gence gönüllü eğitim veren 11 eğitmen ve destekleri ile projeye önemli bir katkı sağlayan 30 gönüllü de tören kapsamında katılım sertifikası aldı.

Törenin açılışında bir konuşma yapan Türkiye Vodafone Vakfı Başkanı Rengin Onay‚ 2007 yılında kurulan Türkiye Vodafone Vakfı’nın‚ 3 yıl gibi kısa bir süre içerisinde eğitim başta olmak üzere birçok sosyal projeye 8 milyon TL yatırım yaptığını belirtti. Onay: “Düşler Akademisi’nin birçok farklı sanat atölyesinden mezun olan 500’ü aşkın gencimiz‚ aldıkları eğitimler ile hayata atılıyor‚ istihdam fırsatları yakalıyorlar. Projemiz  kapsamında bu dönem sonunda mezun olan 110 gencimizi‚ gönüllülerimizi ve eğitmenlerimizi gönülden tebrik ediyorum.”dedi.

Bir cevap yazın