Canped’den özürlü haklarına tam destek

Canped'den özürlü haklarına tam destek

Canped’den özürlü haklarına tam destek

Özürlüler Vakfı tarafından organize edilen 5. Uluslararası Katılımlı Özürlü Hakları Kongresi, 28-30 Mayıs tarihleri arasında Haliç Kongre…

Özürlüler Vakfı tarafından organize edilen 5. Uluslararası Katılımlı Özürlü Hakları Kongresi, 28-30 Mayıs tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Ana teması ‘Özürlü Hakları’ olarak belirlenen kongrede kurumsal standı ile yer alan Canped, ürünleri ve kongreye verdiği destek ile katılımcıların takdirini topladı. Avrupa’nın hijyenik ürünler devi Ontex kalitesiyle üretilen Canped, özellikle yeni nesil yetişkin hasta bezi ürünleriyle kongrede büyük ilgi gördü.

Sunuculuğunu Zeynep Beşerler ve Murat Yıldırım’ın yaptığı kongreye, fizik tedavi merkezleri, dernek yöneticileri, doktorlar, rehberlik araştırma merkezleri, üniversiteler ve üniversite hastaneleri katıldı.

Farkındalık İçin Yüzleşme Tüneli

5. Uluslararası Katılımlı Özürlü Hakları Kongresi’nde, ayrıca tüm katılımcıların dikkati; bedensel özürlülerin yaşadıkları hakkında ziyaretçilerin farkındalığını sağlamayı amaçlayan ‘Yüzleşme Tüneli’ üzerinde toplandı. Üç bölümden oluşan tünelde; önce karanlık bir geçitten geçerek, görme özürlülerin karanlığının simülasyonunu yaşayan ziyaretçiler; ikinci tünelde işitme özürlülerin dünyasını tanıma, üçüncü tünelde ise bedensel özürlülerin dünyasını anlama şansını yakaladı. Kongre kapsamında engelli gençler özel aktiviteleriyle sahne aldı; yöresel halk oyunları ise katılımcılardan yoğun alkış aldı

Bir cevap yazın