Çukurova’da engeller kalkıyor

Çukurova'da engeller kalkıyor

Çukurova’da engeller kalkıyor

Çukurova Belediyesi, Mahfesığmaz Mahallesi’nde açtığı Gençlik ve Spor Merkezi ve hizmet binasını, Genç Engelliler Kulübüne tahsis etti.

Engelsiz gençlerinde yararlanacağı tesiste sporun yanı sıra ücretsiz yabancı dil kursu da verilecek.

Açılışta konuşan Adana Vali Yardımcısı İbrahim Avcı, Çukurova Belediyesi’nin engelli vatandaşlara yönelik yaptığı hizmetleri takdir ettiklerini belirterek, bu tür hizmetlerin diğer belediyelere de örnek olmasını istedi. Çukurova Belediye Başkan Yardımcısı Abdülkerim Özkul’da, mevcut koşulları eni iyi bir şekilde değerlendirerek engelli vatandaşların yanında yer almaya çalıştıklarını, hizmetlerin artarak devam edeceğini söyledi.

Açılışta konuşan Genç Engelliler Spor Kulübü Başkanı Celal Karadoğan ise Çukurova Belediyesi’nin engellilere yönelik hizmetlerinin diğer belediyelere ve kamu kurum ve kuruluşlara emsal teşkil etmesini dileyerek, “Engelli arkadaşlarımız halen ulaşım konusunda zorluk çekmektedir. Hiç bir toplu taşıma araçlarında engelliler için bir düzenek oluşturulmamış, adeta engelliler yok sayılmıştır. Bu eksik ve yanlış anlayıştan vazgeçilmeli, engelliler için özellikle ulaşım araçlarında gerekli dizaynlar yapılmalıdır” dedi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu As Başkanı Ali Duran Karakaya da yaptığı konuşmada, Adana’daki engellilerin, diğer illerdeki engellilerden biraz daha şanslı olduğunu, il ve ilçe yöneticilerinin engellilere sıcak baktığını ve yardımlarını esirgemediğini söyledi. Karakaya, “Engellilerin hayatlarını kolaylaştırıcı hizmetleri yapan her kişi ve kurum yetkililerine teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından açılışı yapılan spor tesisi ve hizmet binası bölge halkı tarafından sevinçle karşılandı.

Bir cevap yazın