Düzce’de Engelli Öğrencilerden Örnek Sergi

Düzce'de Engelli Öğrencilerden Örnek Sergi

Düzce’de Engelli Öğrencilerden Örnek Sergi

Düzce Yeşil Düzce Eğitim Uygulama Okulu İş Eğitim Merkezi ve İş Okulu’nda eğitim gören engelli öğrenciler kendi imkanlarıyla yaptıkları

Düzce Yeşil Düzce Eğitim Uygulama Okulu İş Eğitim Merkezi ve İş Okulu’nda eğitim gören engelli öğrenciler kendi imkanlarıyla yaptıkları el ürünleri için sergi açtı. Yapılan ürünler, kullanılmayan eşyalarla yapıldı.

Avni Akyol Parkı önünde Yeşil Düzce Eğitim Uygulama Okulu İş Eğitim Merkezi ve İş Okulu’nda okuyan engelli öğrenciler tarafından örnek bir sergi açıldı. Sergide öğrencilerin kullanılmayan eşyalardan yaptıkları el işlemesi ürünler satılıyor.

Açılan sergiyle ilgili bilgi veren Okul Müdürü Aynur Kapoğlu ile Resim Öğretmeni ve Sergi Koordinatörü Gamze Derdiyok, “Burada engelli öğrencilerin kendi imkanlarıyla kullanılmayan eşyalardan yaptıkları el işlemelerini sergiliyoruz. Bu sergiden elde edilecek gelirler öğrencilerin yararına kullanılacak. Öğrencilerimiz gerçekten çok iyi çalışarak kısa süre içerisinde bu sergiyi açtı” dediler.

Sergiyi gezen Milli Eğitim Müdürü Yusuf Sezer de, “Düzce’de tek olan bu engelli okulda okuyan öğrencilerimiz gerçekten örnek bir işe imza attı. Bunu sağlayan okul müdürü ve öğretmenlere de teşekkür etmek gerekiyor. Sonuçta engelli öğrencilere bu imkanları onlar sunuyor. Gerçekten çok güzel bir sergi oldu” diye konuştu. Sergi 30 Mayıs’a kadar açık kalacak.

Haber Fx

Bir cevap yazın