Easterday’in azmi bizi utandırır!

İlk bakışta bu fotoğrafların birer ‘photoshop’ eseri olduğunu düşünebilirsiniz. Ama bu fotoğraflar, hayatı TAM yaşamaktan asla vazgeçmeyen YARIM vücutlu bir adamın yaşam hikayesine ait.

Kenny Easterday 35 yaşında. Doktorlar 21 yaşını geçmesini beklemiyordu.

Ama Kenny Easterday, yaşama tutunmaktan asla vazgeçmedi.

Kenny çok nadir görülen görülen ‘Sacral Agenesis’ hastalığıyla dünyaya geldi. Bu hastalık omurgasının normal bir şekilde gelişmesini engelledi. Henüz altı aylıkken, doktorlar bacaklarını kesmek zorunda kaldı. Kaval kemiğinin bir parçasını kısmen oluşmamış belkemiğini tamamlamak üzere kullandı.

Kenny bundan sonra yaşamını yarım vücutla geçirmek zorundaydı. Kendisine biçilen en fazla ömür ise 21 yıldı. Ama o hayata tutunmaktan asla vazgeçmedi. Bu onu bilardodan, bowlingten, çalışmaktan, aşık olmaktan ve kısacası hayattan alıkoymadı.

33 yaşındaki nişanlısı Nicky ile mutlu bir beraberliği olan Kenny’nin en büyük hayali baba olmak. Bir Amerikan televizyonundaki belgeselde, yedi yıl önce biraraya geldiklerini anlatan çiftin, Nicky’nin önceki evliliğinden iki çocuğu var.

Kenny’ye küçük bir çocukken protez bacaklar kullanılması tavsiye edilmiş, ama onlardan nefret etmiş. Bunun yerine ellerini ve kaykay kullanmayı tercih etmiş.

Batı Virginia’da yaşayan Kenny, “Ellerimin üzerinde yürümeyi büyük ölçüde babamdan öğrendim” diyor.

Kenny’nin babası da belgeselde “Ona annenin hemen arkasından yürümesini, çünkü annesinin tıpkı bir ördek gibi yürüdüğünü ve onun gibi yürümesini söyledim” diyor.

Kenny, 1988’de çocukluk yıllarını konu alan ‘The Kid Brother’ adlı filmde de oynamış. (Gazeteport)

Bir cevap yazın