Engelleri aşalım

Engelleri aşalım

Engelleri aşalım

İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, Zihinsel Engelliler İş Eğitim Merkezi Karşıyaka İş Okulu’nu ziyaret etti, sınıf ve atölyelerde incelemelerde bulundu.

İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanı İlknur Denizli, ülkemizde yaklaşık 8.5 milyon engelli bulunduğunu, bunların bir kısmının çok az yardımla kendi hayatlarını devam ettirebildiğini bildirdi. Denizli, “Onların sosyal hayatın ve iş hayatının içinde olmasını sağlamak biz iş insanlarının sorumluluklarından biridir. Onların kendilerine yeter bireyler olmaları yönünde atacağımız her adım, engellilerimizle birlikte ekonomik ve sosyal hayattan elini ayağını çeken ebeveynlerin de önünü açacaktır” dedi.

Hükümetlere, yerel yöneticilere, sivil toplum örgütlerine engellilerle ilgili sayısız görevler düştüğünü vurgulayan Denizli, şunları söyledi:

Herkesin görevi var

“Bugün dünyada çağdaş ülke olmanın en önemli kriterlerinden biri engellilerimize ne kadar sahip çıktığımız, onları hayatın her alanına ne kadar dahil edebildiğiniz sorusuna vereceğiniz cevapla çok ilgilidir. Bunu başarabiliyorsanız çağdaş bir dünya devletisiniz. Biz İZSİAD olarak bu sorumluluğu algılıyor ve hedefimizi belirliyoruz. Engellilerimiz ekonomik ve sosyal hayatta yol arkadaşımız olacak.”

Ziyaret sırasında okulun spor turnuvalarına katılmaları için gereken futbol, basketbol, voleybol malzemeleri de yöneticilere teslim edildi.

Hürriyet

Bir cevap yazın