Engelli Bayana Motorlu Araç

Muş’un Varto İlçe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Müdürlüğü, engelli bir bayana motorlu araç verildi.Çaylar Köyü Muhtarı Ali Akdağ’ın talebi üzerine, Üçbulak köyünde ikamet eden Eda Yalçınkaya (22) adlı bayana SYDV Müdürlüğü tarafından motorlu araç verildi. Babasıyla birlikte koltuk değneklerinin yardımıyla hükümet konağına gelen Eda Yalçınkaya, motorlu aracını SYDV Müdürü İbrahim Ataç’tan teslim aldı. Doğuştan bacaklarının tutmadığını ve koltuk değneklerinin yardımı ile yürüyebildiğini anlatan Yalçınkaya, geçirdiği 3 ameliyata rağmen sağlığına kavuşamadığını söyledi. Yürüyemediği için her yere rahatça gidip gelemediğini dile getiren Yalçınkaya, “Verilen motorlu araç ile artık rahatça gezebileceğim. Aracın alınmasında ve bana ulaştırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Baba Selim Yalçınkaya ise kızına verilen araç için başta Kaymakam Mehmet Yıldız olmak üzere tüm yetkililere teşekkür ettiğini belirterek, engellilere her zaman sahip çıkılmasını istedi.

İlçe Kaymakam Mehmet Yıldız ise SYDV Mütevelli Heyeti Üyesi olan Çaylar Köyü Muhtarı Ali Akdağ’ın talebi üzerine, motorlu aracı aldıklarını belirterek, “Kızımız inşallah bundan sonra ulaşım konusunda sıkıntı çekmez. Elimizden geldiği kadarıyla engelli vatandaşlarımıza yardım yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Haberciniz

Bir cevap yazın